Про збереження мешканців океану та свідоцтв історії

На запрошення керівництва Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С.Пшеничного 22 листопада ц.р. у кінозалі установи відбулась зустріч з вітчизняними дослідниками Антарктики, матеріали про діяльність яких обробляються нині для тривалого зберігання.

Репрезентували діяльність своїх колег на зустрічі завідувач відділу Національного антарктичного наукового центру, учасник трьох експедицій, дійсний член Географічного товариства України Володимир Бочкарьов, а також два наукових співробітники НАНЦ, біологи – Олександр Савицький, який зимував на станції академік Вернадський у складі 21-ї УАЕ, та Оксана Савенко – учасниця морської експедиції в Південному океані у рамках сезонних досліджень 23-ї УАЕ.

Виступи гостей, які в загальних рисах стосувалися як окремих сторінок історії полярних досліджень України, так і сьогоднішніх зусиль НАНЦ щодо модернізації нашої станції та розширення діапазону її науково-практичних можливостей, логістичного забезпечення, ілюструвалися  власними фотоматеріалами дослідників. Особливий інтерес присутніх викликала розповідь Оксани Савенко, яка займається такими неординарними  питаннями як вивчення, збереження й охорона різного роду мешканців Південного океану (від китів до криля), що неодноразово потерпали  від негативного техногенного та антропогенного впливу.

На завершення зустрічі директор ЦДКФФА України Владислав Берковський  люб´язно влаштував для гостей пізнавальну екскурсію по підрозділах підприємства, де опрацьовуються та зберігаються сотні й тисячі найцінніших документальних свідчень вітчизняної історії.

Фото Олександра Савицького 

Related posts

Leave a Comment