Що потрібно знати, коли повертаєшся в Україну з подорожі

Вже понад рік існують певні карантинні вимоги для перетину кордонів іноземних держав. Але якщо наявність додаткових документів для в’їзду в іноземну країну сьогодні вже не зупиняє мандрівників, то правила повернення додому – в Україну – нерідко стають перепоною для омріяної закордонної подорожі.

Разом з туристичним порталом VisitUkraine.Today видання veter do it дає корисні поради, як швидко та без непередбачуваностей повернутись в Україну, якщо ти український громадянин або володар посвідки на постійне проживання.

Чи потрібно робити ПЛР-тест до в’їзду в Україну?

Насправді не обов’язково робити тест до в’їзду. Якщо ти маєш на руках негативний результат тесту методом ПЛР, який було зроблено не раніше ніж за 72 години до перетину кордону, після паспортного контролю можеш вільно пересуватись країною.

Особливих вимог до довідки про тестування немає – важливий лише метод та термін. Мова тесту допускається українська, російська та англійська. Достовірність тесту також буде перевірятись прикордонниками, тож уникайте сумнівних лабораторій та купівлі підробних довідок.Якщо тесту немає, доведеться встановлювати мобільний додаток Вдома, який призначений для контролю самоізоляції.

Чи обов’язково дотримуватися самоізоляції 14 днів, якщо не зробив тест до перетину українського кордону?

Навіть в такому разі сидіти 14 днів дома необов’язково, адже у тебе є право в будь-який момент здати аналіз на COVID-19, і в разі виявлення негативного результату домашній карантин буде автоматично скасовано.

До речі, зробити ПЛР-тестування можна одразу в аеропорту прибуття. Ця послуга доступна в аеропортах Бориспіль, Київ, Харків та Одеса. Або ж у будь-якій зручній для тебе сертифікованій лабораторії. Результат аналізу (він буде готовий приблизно через 12-24 години) лабораторія самостійно вносить до електронної системи Центру Громадського Здоров’я. Після чого система синхронізується зі встановленим у смартфоні додатком і самоізоляція може бути припинена. Ти дізнаєшся про це завдяки сповіщенню у додатку Вдома.

Важливо! Номер телефону, за яким було авторизовано додаток Вдома, має збігатися з номером, який ти вказуєш при здачі аналізу в лабораторії.

Як працює додаток Вдома?

Як працює додаток Вдома? правила перетину кордону україни

Це безкоштовна програма, яка контролює дотримання самоізоляції у вказаному місці. Завантажити її можна через App Store або Play Market та авторизувати на телефонний номер будь-якого мобільного оператора. Встановити додаток на телефон можна навіть за кордоном, але авторизуватись в ньому тільки в Україні безпосередньо перед проходження паспортного контролю. Після чого надійде sms-повідомлення з кодом, при введенні якого ти будеш зареєстрований, та зможеш показати представнику прикордонної служби екран з додатком для перевірки введених даних у додаток та даних у твоєму паспорті.

Після того, як ти пройдеш паспортний контроль, у тебе є 24 години, щоб дістатись вказаного місця самоізоляції. У додатку для зручності буде таймер зворотного відліку часу до твого прибуття. Ти можеш зробити тестування протягом цих 24 годин або у будь-який наступний день, адже протягом доби ти маєш право залишати місце карантину на 2 години для покупки продуктів, ліків, вигулу домашньої тварини.

Важливо! Якщо тобі необхідно змінити з якої-небудь причини локацію або номер телефону в додатку Вдома, або додаток працює некоректно, звернися до служби підтримки додатку.

Протягом дії самоізоляції додаток буде надсилати запити на підтвердження твого місцеперебування (окрім нічного часу). Тому має бути ввімкнена служба геолокації на телефоні. Щоб підтвердити перебування з вказаною адресою, достатньо зробити фото та надіслати його за запитом додатка.

Коли сплине 14 днів або додаток отримає твій негативний результат ПЛР-тесту, надійде повідомлення про можливість завершення самоізоляції.

Важливо! Самостійно внести дані щодо негативного тесту в додаток неможливо. Видалення додатка з телефона не звільняє від самоізоляції, адже особисті дані зберігаються в системі.

Виняток. Ані тест, ані самоізоляція зі вставленням додатка Вдома при перетині кордону України не потрібні дітям до 12 років.

При виникненні додаткових запитань тобі залюбки допоможе цілодобова гаряча лінія порталу VisitUkraine.Today – +38-066-673-96-46.

Джерело: veter do it

Related posts

Leave a Comment