У Києві відбудеться семінар Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики

З 13 по 16 травня, в рамках візиту до Києва Девіда Агнью, виконавчого секретаря Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (Commission for the Conservation of Antarctic Marine Living Resources, CCAMLR) та Кіса Ріда, наукового менеджера Секретаріату CCAMLR, відбудеться семінар з розвитку наукового потенціалу та поглиблення співпраці українських вчених за науковими напрямами цієї міжнародної організації. Про це повідомляє сайт НАНЦ.

Під час семінару, який відбудеться на базі Національного антарктичного наукового центру за підтримки Державного агентства з рибного господарства, вчені спільно розглянуть такі питання:

  • мета, завдання та перспективи діяльності CCAMLR;
  • програма екосистемного моніторингу CCAMLR (CCAMLR Ecosystem Monitoring Program, CEMP); спостереження за пінгвінами, методи та індекси CEMP; спільне використання даних CEMP та наукових спостережень під час промислу антарктичного криля;
  • дослідження та промисел іклачів; наукові спостереження іклачів на рибальських суднах; використання звітних форм для оцінки вилучення іклачів;
  • підготовка дослідницьких пропозицій; програми для студентів, наукові стипендії та можливості стажування за підтримки CCAMLR.

Комісію зі збереження морських живих ресурсів Антарктики було створено у 1982 році задля збереження морських організмів Антарктики та забезпечення їх раціонального використання. До складу Комісії входять 24 країни-члени і окремо Європейський Союз. Секретаріат (штаб-квартира) Комісії розташований у м.Хобарт на острові Тасманія (Австралія).

Україна приєдналася до CCAMLR 4 лютого 1994 року, оскільки антарктичні моря мають стратегічне значення для розвитку рибальського океанічного флоту України, зокрема промислу цінних видів морських біоресурсів – риб роду іклачів та антарктичного криля. Окрім того, українські науковці забезпечують реалізацію науково-дослідних програм CCAMLR та активно беруть участь у міжнародній системі наукового спостереження на українських суднах та суднах інших держав-членів.

Як ми повідомляли, в жовтні 2018 р. українська делегація у складі фахівців НАНЦ, Інституту рибного господарства та екології моря (ІРЕМ) та представників українських рибопромислових компаній взяла участь у роботі чергової наради CCAMLR.

Related posts

Leave a Comment