З камерою по світах

Фільмові експедиції Олексія-Нестора Науменка

Режисер кіно і телебачення Олексій-Нестор Науменко майже двадцять років мандрує нашою планетою та знімає документальні фільми. У Сибіру зафільмовано стрічку “Як українці в Сибіру живуть”, у Японії – філософську картину “Шлях метелика”, на Балканах – короткометражні фільми “Сараєво – місто спотикання” та “44”, на Мальдівах – “Відвідувачі раю”. Окремі епізоди для інших своїх фільмів Науменко зняв у Греції, Італії, Франції, Данії, Швейцарії й на Канарських островах.

Під час кіно-експедицій режисер не забуває робити світлини. У цьому матеріалі з дозволу автора ми публікуємо три фоторепортажі Олексія-Нестора Науменка, зроблені ним під час поїздок до Японії, Туреччини та островів Індійського океану.

Токіо. Місто по той бік туману

Будні Стамбула

Стамбул, великий та давній, новий та бурхливий, з’єднує Європу з Азією, минуле із сучасним, пересічне зі священним. Тут будні схожі на свята, а свята – на віковічний ритуал, у якому людям, котам та чайкам відведено свою роль. Тут усе рухається відповідно до законів вічного коловотору, і здається: зупинися Земля, але життя в Стамбулі й тоді не вщухне.

Діти океану

Океан – не просто природний елемент, але й феномен світосприйняття. Годі й уявити наше життя в океані, на острові розміром лише кілька сотень квадратних метрів, де немає автомобілів, супермаркетів та навіть центральної площі. Проте чимало людей мешкають саме в таких умовах.

Індійський океан, найтепліший з усіх океанів нашої планети, може пишатися своїми мальовничими островами. А також усміхненими людьми, що населяють ці клаптики твердої поверхні посеред бурхливого водного простору.

Справжні перлини Індійського океану, Мальдівські острови, мають найменшу столицю світу – Малє. Вона розташована на острові завдовжки лише два кілометри. Тут проживають близько 130 тисяч людей. Через обмеженість простору життєво важливі служби розташовано на сусідніх островах: аеропорт, паливний резерв, продовольчі склади. Водночас значна частина населення Мальдівів розпорошена по майже 800 маленьких острівцях посеред океану.

Шрі-Ланка, на відміну від Мальдівів, має розмаїтий ландшафт і чималу культурну спадщину. Тут є гори та долини, руїни давніх міст та національні парки. Проте об’єднує ці країни той самий океан, що інколи буває теплим і лагідним, а інколи суворим і руйнівним.

Олексій-Нестор Науменко

Related posts

Leave a Comment