Корабель Crew Dragon успішно пристикувався до МКС

Космічний корабель нового покоління Crew Dragon компанії SpaceX, створений за програмою NASA Commercial Crew Development для доставки і повернення екіпажів астронавтів на Міжнародну космічну станцію, успішно пристикувався до МКС, – повідомляє ITC.

Трансляція кульмінаційного моменту місії Demo-1 – зближення з подальшим стикуванням – велася на YouTube-каналі NASA.

Важливою відмінністю Crew Dragon від вантажної версії Dragon і кораблів інших компаній, що стикуються до американського сегменту МКС, таких як Cygnus і HTV, є те, що всі етапи його стикування зі станцією повністю автоматизовані.

Цей політ проводився без людей, на борту був лише манекен на ім’я Ріплі, а також 180 кг вантажу для екіпажу станції. Головною метою безпілотної місії Demo-1 була перевірка всіх систем в рамках затвердженої NASA програми сертифікації Crew Dragon.

Таким чином, Crew Dragon вже пройшов випробування системи порятунку екіпажу з імітацією аварії на старті, а також успішно здійснив перший політ без екіпажу. Пілотований політ Crew Dragon призначений на липень 2019 року.

Crew Dragon здатний провести в пристикованому до МКС стані більше 200 днів. Що стосується конкретно цієї тестової місії, Crew Dragon пробуде на орбіті майже тиждень, а потім повернеться на Землю, доставивши зі станції результати досліджень. Місія DM-1 завершиться 8 березня приводненням Crew Dragon в Атлантичному океані за 390 кілометрів на схід від мису Канаверал.

Діючий контракт з NASA вимагає, щоб SpaceX кожного разу використовувала новий Crew Dragon. При цьому контракт NASA з Boeing дозволяє використовувати один і той же корабель Starliner повторно. Можливо, в майбутньому NASA дозволить SpaceX використовувати Crew Dragon повторно, як було з вантажною версією Dragon.

Crew Dragon був офіційно представлений в 2014 році, а в 2017 році SpaceX продемонструвала його інтер’єр. У ньому є чотири вікна, через які екіпаж може спостерігати за Землею, Місяцем та іншими об’єктами Сонячної системи, не встаючи зі своїх місць.

Сидіння виготовлені з високоякісного карбону і обшиті алькантарою. Корабель оснащений просунутою системою катапультування капсули з екіпажем на підводному човні.

Це відео демонструє інтер’єр корабля Crew Dragon:

А тут показано, як буде виглядати пілотований політ з екіпажем на кораблі SpaceX:

Crew Dragon – один з двох пілотованих кораблів, створених в рамках запущеної в 2010 році програми NASA зі стимулювання розробки космічних кораблів приватними компаніями Commercial Crew Program. Спочатку заявки на участь подали 36 компаній-претендентів, але на сьогоднішні залишилися тільки Boeing з кораблем CTS-100 Starliner та SpaceX з кораблем Crew Dragon.

Корабель Crew Dragon, що розробляється з 2013 року, задуманий як повністю автономний, але ним можуть управляти як астронавти на борту, так і співробітники SpaceX із Землі. Він зможе прийняти на борт до семи членів екіпажу (або чотири людини і вантаж) і має знизити вартість запуску з нинішніх $ 80 млн, які NASA платить Роскосмосу, до $ 20 млн за місце (з можливістю подальшого здешевлення за рахунок повторного використання Crew Dragon).

Інший корабель, розроблений за програмою Commercial Crew Development, американський Boeing CST-100 Starliner також невдовзі відправиться в перший політ. Його перша безпілотна місія до МКС призначена на квітень 2019 року, а пілотований політ попередньо запланований на серпень цього року.

Related posts

Leave a Comment