12 пасок і майстер-клас із писанкарства. Полярники готуються до Великодня

Зимівники на станції «Академік Вернадський» готуються до Великодня, повідомляє сайт НАНЦ. Напередодні кухар Богдан Паламарчук спік для кожного учасника команди по духмяній пасці і приготував м’ясні страви та копченину до святкового столу. А лікар Наталя Бабій і начальник експедиції Ігор Дикий провели для всіх бажаючих майстер-клас із розписування писанок писачками, які вони спеціально привезли в Антарктиду з «великої землі».

«Звісно, в кожній команді, є представники різних віросповідань, однак основне правило зимівки – це взаємоповага, взаємовиручка і взаєморозуміння. Тому Великдень, одне з найвеличніших сакральних свят, яке, до речі, відзначається на державному рівні, ми на станції святкуємо усі разом», – розповідає керівник експедиції Ігор Дикий. За його словами, спеціально для такого випадку багато хто з полярників узяв з собою в Антарктиду вишиванки.

На свято команда полярників очікує відлиги до нуля градусів та випадання мокрого снігу.

У неділю віруючі зберуться в капличці рівноапостольного князя Володимира, де віднедавна зберігається копія Томоса, яку передав полярникам предстоятель Православної церкви України Епіфаній.

Це перше свято, яке відзначатиметься у капличці відтоді, як вона перейшла в лоно ПЦУ. На початку квітня за перехід проголосували 36 осіб: зимівники 23-ої та 24-ої Українських антарктичних експедицій, а також науковці з сезонного загону, які перебували в той час на станції «Академік Вернадський».

Related posts

Leave a Comment