Після року роботи в Антарктиці 28-ма Українська антарктична експедиція 18 квітня повернулася додому. Про це повідомляє фб-сторінка НАНЦ.
Зимівники подолали тривалий і непростий шлях. З української антарктичної станції “Академік Вернадський” до Чилі їх доправило наше судно “Ноосфера”. Цього разу протока Дрейка зустріла полярників штормовою погодою. З Чилі полярники діставалися літаками Польщі, а звідти автобусом приїхали в Україну.
Команда експедиції виконувала геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, а також підтримувала життєдіяльність станції. Йдеться про спостереження за магнітним полем Землі, іоносферою, глобальною грозовою активністю, озоновим шаром, кліматом, живим світом Антарктики тощо. Важливо, що завдяки вдосконаленню зв’язку та логістики, а також використанню дронів, експедиції вдалося значно розширити географію польових досліджень у морі та провести повніші спостереження за птахами та ссавцями.
Очолював 28-му УАЕ полярник-рекордсмен Богдан Гаврилюк: це була його десята зимівля. Між нинішньою та попередньою експедиціями він захищав Україну зі зброєю в руках і зараз знову повернеться на службу в ЗСУ. Загалом же до лав Сил оборони України стало вже понад 20 полярників.
2 квітня цього року на станції почала роботу 29-та УАЕ, яка продовжить дослідження та спостереження. Більшість із них тривають вже десятиліттями і є дуже цінними для глобальної науки. Приміром, на нашій станції – одні з найдовших в Антарктиці ряди вимірювань показників клімату, озонового шару, магнітного поля Землі.
Читайте також:
28-ма Українська антарктична експедиція повертається додому
Полярники провели геологічні дослідження, які покажуть історію Землі за останні 20 тисяч років
В Антарктиці науковці досліджують фантастичні морські створіння (фото)