Директор НАНЦ Євген Дикий і наукова співробітниця біологічного відділу НАНЦ Євгенія Прекрасна розповіли дітям про птахів та риб Чорного моря
Слухати вчених і малювати з художниками, — в Одесі діє незвичайна школа для дітей з окупованих територій, повідомляє «Думська».
Херсон, Миколаїв, Харків, Гола Пристань, Скадовськ, Каховка — це неповний список міст, звідки українці були змушені тікати від російських окупантів, і чиї діти зараз живуть і навчаються в Одесі. Саме для таких дітей і розпочала роботу незвичайна наукова і творча школа «Чорноморський щоденник — 2022».
Як розповіла «Думській» координаторка проєкту Олена Марушевська, навчання розпочалося цього тижня і триватиме до 31 жовтня — Дня Чорного моря, який потім учні відзначать разом зі своїми викладачами — вченими-біологами та художниками.
У рамках проєкту ЄС-ПРООН «Європейський Союз заради посилення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS) спільно з мистецьким простором «Діалоги» директор НАНЦ Євген Дикий разом зі своїми колегами читають лекції дітям-переселенцям про флору та фауну Чорного моря. Це продовження проєкту EMBLAS — Environmental Monitoring in the Black Sea.
«На жаль, зараз наші вчені не мають можливості через війну та агресивну поведінку російських окупантів виходити в море на наукових суднах і проводити всі необхідні дослідження Чорного моря. Тому ми займаємося просвітницькою роботою — займаємося з дітьми-переселенцями, розповідаємо про тварин, які живуть у нашому морі, про те, як вони виживають в умовах забруднення і війни», — каже Олена Марушевська.
Після курсу лекцій діти обирають тварину або птаха, які мешкають у Чорному морі, і займаються з професійними художниками — готують малюнок, графіку чи колаж із його зображенням. Після цього до Дня Чорного моря буде організована виставка робіт. А потім, можливо, після експозиції в Одесі вона поїде і в інші країни Європи, щоб показати, що попри війну, українські діти дбають про екологію Чорного моря.
Лекції розпочалися ще в середині минулого тижня — до першої групи потрапили діти старше 10 років. А ось на вихідних була змішана група — зовсім малеча займалася з підлітками, — і всі ставили багато запитань науковцям — особливо про дельфінів, катранів і морських скатів.
Одна з дівчаток навіть запитала про медуз, які не можуть померти від старості — їхнє життя може закінчитися тільки якщо їх з’їсть якийсь хижак, — чим вразила викладачів.
Перша група встигла прослухати курс лекцій і розпочати свої творчі роботи, а от учні другої вже на наступних вихідних приступлять до створення творчих робіт.
Авторка — Олена Балаба,
фото Олени Балаби та Олени Великої.
Читайте також: