До найглибшого затонулого корабля

Фото: US NAVY

Американський есмінець USS Johnston, що мав довжину у 115 метрів, затонув після жорстокого бою з японцями біля острова Самар у 1944 році. Це місце найглибшої досі відомої корабельної аварії у світі. Корабель лежить на глибині 6,5 км під водою у Філіппінському морі, що у Тихому океані.

Підводний човен занурився і зняв на відео рештки американського військового судна USS Johnston, що затонув під час Другої Світової війни, повідомляє ВВС Україна. Під час серії занурень дослідники кілька годин оглядали та знімали місце аварії.

Віктор Весково, який керував експедицією та пілотував підводний човен, розповів: “Корабель лежить настільки глибоко, що у таких місцях дуже мало кисню. І хоча на кораблі видно сліди життєдіяльності морських мешканців, він зберігся надзвичайно добре, крім пошкоджень, отриманих у жорстокій битві”.

Так виглядає судно USS Johnston на дні моря. Фото: ВВС

Вперше рештки USS Johnston виявили в 2019 році. Але велика частина корабля лежала дуже глибоко. Тому для цієї експедиції залучили підводний човен DSV Limiting Factor. Він має титановий корпус товщиною 9 см. Всередину можуть поміститися двоє людей. Човен може спускатися на будь-яку глибину. Раніше він досліджував Титанік, а також найглибше місце у світі – Маріанський жолоб, глибиною 11 км.

Пан Весково розповів, що під час занурення дослідники побачили номер корпусу судна – 557. Також було добре видно вцілілі гармати.

“Ми побачили подвійні торпедні стійки посеред корабля, які були абсолютно порожніми, тому що вони вистрілили всі свої торпеди у японців”.

Зараз команда працює з морськими істориками, щоб дізнатися більше про цю битву Другої світової війни.

Порівняно невеликий USS Johnston вступив у бій з японським флотом, який мав значну перевагу, включаючи найбільший в Японії броненосець. З екіпажу у 327 людей у битві вижила лише 141 людина. Жодних людських решток, чи одягу на місці аварії не знайшли.

Дослідники поклали вінки на воду на місці кораблетрощі.

Джерело: ВВС Україна

Related posts

Leave a Comment