Додаткові можливості для українських дослідників у програмі «Горизонт Європа»

Агенція Європейських інновацій звертає увагу на важливі ініціативи Європейської Комісії щодо підтримки українських організацій у фінансуванні програми «Горизонт Європа» та проектів, які вже отримали кошти. Про це інформує газета «Світ».

По-перше, наша країна нині задіяна у двох списках: у переліку асоційованих країн та у переліку країн з низьким та середнім рівнем доходу (low-to middle-income countries). Останнє дає можливість фінансувати українські організації, незважаючи на затримку із ратифікацією угоди про асоціацію щодо програми «Горизонт Європа».

А по-друге, Європейська комісія листом від директорату досліджень та інновацій звернулась до тих консорціумів програм «Горизонт 2020» та «Горизонт Європа», які уже виконуються. У листі підкреслено, що українські організації можуть отримувати фінансування і без ратифікації угоди про асоціацію щодо програми «Горизонт Європа», а команди проєктів просять запрошувати українських дослідників до відкритих вакансій.

Як зазначає Іван Кульчицький, президент ГО Агенція Європейських інновацій, агенція рекомендує активно шукати проєкти за тематикою своїх досліджень та звертатись до команд, які ведуть проєкти за програмою «Горизонт Європа», з пропозицією про співпрацю. Успішні приклади такої співпраці уже є.

Related posts

Leave a Comment