Над криголамом замайорів український прапор

Над флагманом українського наукового-дослідного флоту – колишнім британським криголамом “James Clark Ross” – підняли синьо-жовтий прапор. Ця знаменна подія відбулась учора, 30 серпня в порту міста Фредеріксгавн (Данія), де перебуває судно. Про це повідомляє сайт НАНЦ.

Український стяг здійняв директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий спільно з британським капітаном Саймоном Веллесом та українським капітаном Олегом Новосильним. Також над криголамом підняли вимпел Національного антарктичного наукового центру.

Тепер, після переоформлення низки документів на нового власника – Україну, науково-дослідне судно зможе вирушити до Одеси.

“Неймовірно пишаємося, що над легендарним британським криголамом віднині майорить наш державний прапор. Вперше за роки незалежності український науковий флот поповнюється новим судном. Вірю, що з цього починається повернення української науки до Світового океану”, – зазначив Євген Дикий.

Національний антарктичний науковий центр висловлює вдячність Посольству України в Данії за сприяння та швидку видачу Свідоцтва про право плавання під державним прапором України.

Як ми повідомляли раніше, 19 серпня цього року НАНЦ та установа “Дослідження та інновації” Великої Британії (куди входить Британська антарктична служба) підписали акт про купівлю Україною криголама “James Clark Ross”.

This slideshow requires JavaScript.

Фото: фб-сорінка НАНЦ

Related posts

Leave a Comment