Остання льодова зона Арктики тане дуже швидко

Нове дослідження показало, що єдине місце в Арктиці, де лід зберігається цілий рік – навіть коли наша планета нагрівається, – зникне швидше, ніж прогнозувалося раніше. І це може мати наслідки для всієї екосистеми, повідомляє УНІАН з посиланням на Science Alert.

Йдеться про “останню льодову зону”, що розміщена в Північному Льодовитому океані поблизу островів Королеви Єлизавети на північ від Гренландії та Канадського Арктичного архіпелагу. Це останнє місце, де лід зберігається цілий рік. Дослідження ж припустило, що цей регіон і екосистема, яка від нього залежить, зникнуть раніше, ніж передбачалося.

Такого висновку дійшли дослідники з Університету Макгілла в Канаді. Вони використали модель Землі, яка є більш детальною, ніж симуляції, що використовувалися в минулому.

Виходячи з розрахунків команди, центральний Північний Льодовитий океан може ставати сезонно вільним від льоду щороку вже в 2035-му, причому останній постійний лід, що залишився, зникне приблизно через 6-24 роки після встановлення сезонного режиму.

Попередні ж оцінки показували, що останні залишки постійного морського льоду можуть протриматися ще кілька десятиліть після того, як сезонні періоди без льоду стануть звичними. Нові прогнози значно прискорюють цей графік.

Зазначається, що ці прогнози неточні, адже невідомо, як швидко нагріється планета, як саме постійний крижаний покрив вплине на сезонний крижаний покрив, як тепло може переноситися навколо Арктичного регіону.

Цей прогноз учених має вирішальне значення для життя тварин, включно з білими ведмедями та тюленями, і навіть людей. Приблизно чверть усіх білих ведмедів у світі живе саме у згаданому регіоні або поблизу нього. Також цей регіон використовують корінні народи для полювання.

“Зараз ця територія явно перебуває у страшній небезпеці – ще одне серед багатьох попереджень про небезпеку бездіяльності щодо зміни клімату”, – наголошують дослідники.


Читайте також:

Гренландія – одне з найкрасивіших місць на Землі 

Льодовиковий покрив Гренландії в зоні ризику 

Архіпелаг Шпіцберген (Свалбар) нагрівається у 7 разів швидше, ніж решта світу

Арктика. Свальбард (фото) 

Мешканці Арктики розповіли, як це – жити там, де місяцями не сходить сонце

Related posts

Leave a Comment