Пйотр Кузьняр про експедицію в Антарктиду: «Ніхто не зобов’язаний нас рятувати»

Колись у нього була друкарня, тепер його життя – це експедиції до небезпечних, холодних вод, поза межами рятувальних зон. Знайомтеся: Пйотр Кузьняр (Piotr Kuźniar) – капітан яхти, яка дісталася найдалі на південь. Це також розповідь про кризу середнього віку та повернення до колишніх мрій.

Пйотр Кузьняр – шкіпер на яхті Selma. Ходить під вітрилами з 1978 року, капітан яхти з 1990 року. Дайвер, натураліст, ентузіаст полярних рейсів. Зачарований природою Арктики  і Антарктики. Керував вітрильними експедиціями в морі Беллінсгаузена, Арктичному, Гренландському, Баренцовому, Норвезькому морях і Північному Льодовитому океані. Співвласник яхти Selma. Це сталева двощоглова 20-метрова яхта особливої конструкції, що дозволяє витримувати сильні шторми.

Пйотр Кузьняр із захопленням розповідає про природу Антарктики. Його команді вдалося зайти до Затоки китів (Bay of Whales) у морі Росса і дійти морем найближче до Південного полюса. Небезпека, зокрема, полягає в тому, що потрібно встигнути вчасно вийти з моря Росса, аби не потрапити у льодовий полон. Команда яхти Selma також відвідала острів Росса і піднялася на вулкан Еребус.

Шкіпер розповідає про підбір команди і стосунки між членами екіпажу в екстремальних умовах протягом тримісячного рейсу. А також про те, як він покинув вигідний бізнес і повернувся до юнацької мрії.

Джерело: WP telewizja

Related posts

Leave a Comment