Євген Дикий: Приємно, що в країні така кількість романтиків науки та полярних мандрів

Закінчився прийом документів від бажаючих стати учасником наступної, XXIV Української антарктичної експедиції, інформує сайт Національного антарктичного наукового центру. Всі необхідні документи подали загалом 178 осіб, серед них 32 жінки.

Працювати рік на станції «Академік Вернадський» забажали 40 науковців, 15 механіків, 16 дизелістів-електриків. Найбільший конкурс – за право стати системним адміністратором зв’язку (документи надіслали 47 осіб), трохи менше – кухарем (33 особи) та лікарем (27 претендентів).

«Приємно вражає, що у країні ще залишилась така кількість романтиків науки та полярних мандрів – коментує в.о. директора НАНЦ Євген Дикий, – адже за «довгою гривнею» в Антарктиду наразі не поїдеш, платимо ми полярникам, на жаль, поки що мало. Тож до нас подаються люди із значно шляхетнішою, не заробітчанською, мотивацією, і кількість таких людей обнадіює, свідчить що у нас як країни є майбутнє». Євген Дикий зазначив, що цьогоріч завдяки висвітленню у медіа на конкурс надійшло на порядок більше документів, ніж у попередні роки, тож комісія з відбору постане перед дуже непростим вибором.

На першому етапі оцінюватиметься відповідність кандидатів професійним вимогам. Другий етап – сувора медкомісія. І нарешті – тестування психологів, які мають оцінити здатність кандидатів прожити рік у замкненому просторі та ізольованому колективі. Весь процес відбору закінчиться у січні 2019 р.

Нагадаємо, що команда полярників складатиметься з 12 осіб: семи науковців, трьох інженерно-технічних співробітників (дизеліст-електрик, системний механік, системний адміністратор зв’язку), лікаря та кухаря. Також буде відібрано 12 осіб запасного складу експедиції. Відтак усі вони проходитимуть навчально-тренувальні збори, за підсумками яких буде затверджено остаточний склад експедиції.

Експедиція вирушить на станцію «Академік Вернадський» у березні 2019 р. і перебуватиме там рік.

Українська антарктична станція «Академік Вернадський» розташована на острові Галіндез архіпелагу Антарктичні острови, неподалік від Антарктичного півострова.

Конкурс з відбору учасників XXIV антарктичної експедиції тривав з 27 вересня по 30 листопада 2018 р.

Related posts

Leave a Comment