3 грудня цього року в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна відбулася зустріч з дослідниками Антарктики, повідомляє сайт університету.
На початку до присутніх звернувся декан біологічного факультету, професор Василь Жмурко, зауваживши, що на сьогодні Каразінський університет, зокрема його біологічний факультет, усе глибше проникає в сутність біологічних процесів, що відбуваються у всьому світі.
Відомий український полярник, доцент кафедри зоології та екології тварин біологічного факультету Андрій Утєвський презентував результати своїх наукових досліджень. Він вивчає антарктичних п’явок з метою реконструкції еволюційних процесів, сумісної еволюції цих паразитів та антарктичних риб: де відбувалося утворення видів, центри походження, як п‘явки розповсюджувалися у світовому океані тощо. Учений зазначив, що наразі за результатами досліджень зроблено припущення, що риб’ячі п’явки походять від глибоководних антарктичних видів.
Також Андрій Утєвський займається вивченням взаємодії прибережного суходолу та бентосних угруповань (організмів, які живуть на дні водойм), видового складу бентосних спільнот, проводить картування їхніх ареалів існування.
Про геоінформаційні та картографічні методи в дослідженні рельєфу та біоти дна розповіла доцент кафедри фізичної географії та картографії факультету геології, географії, рекреації та туризму Олена Сінна.
Присутні дізналися, що за результатами дослідження зроблено висновок, що зв’язок існує не лише між підводними рельєфними показниками й біологічною складовою, але також на ці показники, зокрема на розподіл організмів, їхній стан, впливає прибережна ділянка суходолу.
Про фізіологічні дослідження в Антарктиці розповів вчений з Інституту проблем кріобіології і кріомедицини Національної академії наук України Дмитро Луценко.