Укладено угоду між НАНЦ України та Національною науковою радою Італії

9 жовтня 2018 р. у Римі відбулася знакова подія. Національний антарктичний науковий центр України та Національна наукова рада Італії уклали Угоду щодо посилення співпраці у галузі полярних досліджень. Вона передбачає обмін вченими між українською антарктичною станцією “Академік Вернадський” та італійськими станціями “Маріо Цукеллі” та “Конкордія” в Антарктиді, а також станцією”Дирижабль Італія” на Свальбарді (Шпіцберген).

Угода також передбачає спільні подачі заявок на європейські конкурси, такі як Горизонт 2020 та EU Polar net. Першими напрямами кооперації визначено спільні спостереження ближнього космосу, зокрема моніторинг космічного сміття та метеоритів, спільні дослідження закислення океанів, поширення в океанах стійких органічних забруднювачів та реакції морської та суходільних екосистем на зміни клімату, а також спільну розробку метогеномних методів дослідження полярних екосистем.

Угода була підписана керівником Національного антарктичного наукового центру України Євгеном Диким та президентом Національної наукової ради Італії Массімо Інгушо в кабінеті, де працював винахідник радіо Марконі, що можна вважати добрим знаком для майбутніх спільних досліджень.

Related posts

Leave a Comment