Двоє українців планують проїхати 2,5 тисячі кілометрів на велосипедах Європою, щоб зібрати гроші на реанімобілі для України. Про це виданню “Українська правда. Життя” розповіли в організації United Ukraine Fellowship.
Учасники масштабного велопробігу – Андрій Вельгош зі Львова, який понад 20 років живе у Лондоні та 67-річний геолог Микола Мандзяк.
- Польщі,
- Чехії,
- Німеччині,
- Франції,
- Британії.
Зображення: United Ukraine Fellowship |
Акція триватиме протягом 15 днів. За цей час українці планують зібрати достатньо кошів, аби придбати для України 15 карет швидкої допомоги та нагадати людям, що у центрі Європи все ще триває війна. Завершиться велопробіг у Лондоні 7 серпня.
“Ми проїдемо велосипедом тисячі кілометрів, аби розказати світу, що війна не десь далеко, вона на відстані велосипедної мандрівки. Лише здається, що ракети влучають у житлові квартали та торгові центри – десь на іншому краю світу. Ракети, які обривають життя цивільних і військових – ближче, ніж ви думаєте.
Ми за 15 днів доведемо, що цю відстань можна подолати велосипедом. А якщо на танку? Це справа кількох днів. А якщо літаком? Вони прибудуть за кількох годин. А якщо ракета? То у вас на порятунок – кілька хвилин”, – наголошує Андрій.
За словами учасника велопробігу, наразі Україна потребує 100 реанімобілів, однак вони разом з напарником сподіваються назбирати принаймні на 15.
Усі охочі зможуть підтримати волонтерів донатами. Задля мотивації організатори обіцяють пам’ятну брендовану футболку за кожен донат від 100 євро.
“Ми не збираємо на кулі і зброю. Українці не потребують хліба. Але вони надзвичайно потребують реанімобілі в місцях бойових дій. Один реанімобіль може врятувати сотні життів”, – підкреслив Вельгош.
Крім того, учасники велопробігу везтимуть із собою бойовий прапор, що їм передали велосипедисти із зони бойових дій на Донеччині.
В організації зауважили, що, за іронією долі, лінія фронту в Україні дорівнює 2500 кілометрів, що приблизно відповідає відстані яку проїдуть волонтери від Краківця до Лондона.
Також організація оприлюднила графік курсування велопробігу:
Польща
24.07 Ряшів
25.07 Краків
Чехія
26.07 Острава
27.07 Брно
28.07 Прага
29.07 Пльзень
Німеччина
30.07 Нюрнберг
31.07 Штутгарт
Франція
1.08 Страсбург
2.08 Нансі
3.08 Вітрі-ле-франсуа
4.08 Париж
5.08 Дьєпп
Британія
6.08 Брайтон
7.08 Лондон
Охочі можуть підтримати ініціативу збору коштів на реанімобілі.
Джерело: United Ukraine Fellowship