Китай будує нову науково-дослідну станцію в Антарктиці

Фото: CMG


Китай направив до Антарктиди найбільшу свою експедицію у складі двох дослідницьких кораблів-криголамів та одного вантажного судна з понад 460 співробітниками на борту для завершення будівництва нової полярної дослідницької станції. Про це за повідомленням CGTN інформує Укрінформ.

Чергова антарктична наукова експедиція вирушила з Шанхаю 1 листопада і повернеться орієнтовно у квітні наступного року.

Це перший випадок, коли китайська антарктична наукова експедиція підтримується одразу трьома суднами, серед яких, два полярні криголами Xuelong і Xuelong-2 та вантажне судном Tianhui.

Планується, що криголами переважно здійснюватимуть наукову розвідку, транспортування персоналу та поповнення матеріально-технічного забезпечення, а вантажне судно транспортуватиме матеріали для будівництва нової науково-дослідної станції – головного завдання експедиції.

This slideshow requires JavaScript.

Фото: CMG

Нова станція, розташована на острові в прибережній зоні моря Росса, стане п’ятою китайською антарктичною дослідницькою станцією і першою, яка виходить на сектор Тихого океану. Вона призначена для проведення різного роду спостережень, моніторингу та наукових досліджень атмосфери, морського середовища, біологічної екології та інших завдань.

Очікується, що після завершення будівництва на станції можна буде розмістити до 80 осіб експедиційного персоналу влітку та до 30 взимку.

Нинішня експедиція також досліджуватиме вплив зміни клімату на антарктичні екосистеми та реакцію на неї, а також проведе поглиблене вивчення ролі Антарктиди в глобальній зміні клімату.

У ході експедиції китайські фахівці взаємодіятимуть у рамках міжнародної співпраці з фахівцями ряду країн, серед яких Сполучені Штати, Велика Британія, Австралія, Чилі тощо.


Читайте також:

Китайська експедиція встановила нову метеостанцію в Антарктиді 

Китайський криголам “Сюелун” прибув на антарктичну станцію “Чжуншань” 

РФ та Китай знову заблокували створення нових морських охоронюваних районів в Антарктиці 

Що вивчатимуть на китайській станції «Тяньгун» 

Китай створює нову космічну базу 

Related posts

Leave a Comment