На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція “Академік Вернадський”, полярники зафіксували дивовижне явище – застиглі хвилі, створені вітром та снігом.
«Сніговий карниз часто утворюється на вершинах гір, скель і на краях льодовиків. Такі виступи виникають, коли хуртовини та поземки переносять сніг з навітряного боку схилу, а з підвітряного їх “зустрічає” завихрення повітря. У результаті повітряні потоки стикаються на самому краєчку гребеня та утворюється невелика зона штилю. Саме там відкладається сніг, який переноситься вітром», – пояснюють науковці на фб-сторінці НАНЦ.
На відміну від піщаних дюн, сніг має властивість злипатися і триматись. Тому такі гребені хвиль «застигають» на певний час.
«Якщо ви спитаєте, чому цей сніговий карниз виник саме тут? А тому, що конфігурація схилів саме в цьому місці створила, так би мовити, “сніговий струмок” – шлях, до якого тяжіє сніг, що переноситься вітром», – зазначив керівник відділу фізики атмосфери та геокосмосу НАНЦ Денис Пішняк.
Фото: Зоя Швидка
Читайте також:



