Антарктичну станцію «Академік Вернадський» відвідав HMS Protector

Українські полярники на станції «Академік Вернадський» цими днями приймали цікавих гостей: команду криголама Королівського флоту Великобританії HMS Protector, повідомляє фб-сторінка НАНЦ. Місія цього судна – патрулювати навколо Антарктичного півострова, проводити гідрографічні зйомки місцевості для підвищення безпеки судноплавства і надавати необхідну підтримку британським та іноземним дослідницьким станціям.

Капітан криголама зазначив, що це передусім дружній візит, яким британці хочуть показати свою підтримку Україні. Гості багато розпитували про те, яка ситуація в нашій країні, як живуть рідні та близькі полярників, особливо ті, хто нині на фронті.

Цікаво, що серед візитерів був і австралієць, який народився в Румунії, а в дитинстві неодноразово бував в Україні. Він легко впізнав на мапі Ізмаїл та Одесу.

«Було сильне відчуття єдності», – поділився враженнями від зустрічі біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко.

Гості подарували прапори Великої Британії та Королівського флоту, шеврон HMS Protector та фото свого корабля з побажаннями.

В Антарктиці Україну та Велику Британію пов’язують давні дружні стосунки. Адже саме Сполучене Королівство передало нам свою станцію «Фарадей», що стала «Академіком Вернадським». Також Україна придбала зі значною знижкою британський науково-дослідний криголам «Джеймс Кларк Росс» – нині це «Ноосфера». Крім того, Національний антарктичний науковий центр постійно проводить спільні дослідження з Британською антарктичною службою British Antarctic Survey. І, як всі ми знаємо, Велика Британія дієво підтримує Україну на шляху до Перемоги у війні з Росією.

Фото: UK MoD, НАНЦ

Related posts

Leave a Comment