Астронавт МКС зробив дивовижні кадри (відео)

Астронавт Європейського космічного агентства (ЄКА) Маркус Вандт (Marcus Wandt) має покинути Міжнародну космічну станцію (МКС) найближчим часом. Він перебував там у складі екіпажу місії SpaceX Ax-3 з 20 січня цього року до 9 люттого. Хоча це було не настільки тривале перебування на борту МКС, все ж у шведського астронавта було достатньо часу, щоб побачити Землю в абсолютно новому для себе вигляді і зробити приголомшливий відеоролик, пише Фокус із посиланням на Inverse.

Вважається, що найкраще місце на МКС для того, щоб спостерігати за космосом і зокрема за Землею, — це модуль “Купол”. Це приміщення з сімома вікнами, з якого відкривається приголомшливий вид на нашу планету. Тут астронавти можуть відпочити і зробити дивовижні фотографії, а також відео. Що власне і зробив Маркус Вандт.

У своєму пості в Instagram, де астронавт показав відеоролик, на якому видно Землю з космосу, він написав, що “трохи розгублений, бачачи так багато всього одночасно й усвідомлюючи, яким маленьким усе здається звідси, а світ неймовірно прекрасний”.

Також відео з астронавтом, який перебуває всередині модуля “Купол” і дивиться вниз на Землю, опублікувало ЄКА. На початку відеоролика показано, як МКС пролітає над Об’єднаними Арабськими Еміратами, і видно Перську затоку, Оманську затоку та Аравійське море.

За словами Вандта, якщо подивитися не вниз, а вгору, то можна побачити лише величезну порожнечу космосу, що призводить до розуміння того, що ми лише маленька частина величезного Всесвіту.

Для Вандта це перший політ у космос, і він прибув на МКС 20 січня у складі екіпажу місії SpaceX Ax-3. Подібні місії є плодом співпраці між американськими компаніями SpaceX і Axiom Space. Остання бере участь у розробці комерційної космічної станції, яка замінить МКС, у межах співпраці з NASA. Уже відомо, що МКС закінчить свою роботу приблизно через 6 років і зараз NASA намагається вирішити, як безпечно спустити станцію в атмосферу Землі, щоб вона там згоріла.

Спочатку екіпаж місії SpaceX Ax-3, що складається з чотирьох астронавтів, мав вирушити на Землю 3 лютого, але погодні умови на Землі не дозволили цього зробити. Наступна спроба повернутися на Землю мала відбутися 6 лютого, але біля узбережжя штату Флорида, де має приземлитися космічний корабель Crew Dragon, знову виявилася неспокійна погода. Астронавти повернулися додому 9 лютого.

Політ Вандта в космос є частиною першої співпраці ЄКА і Шведського національного космічного агентства з компанією Axiom Space.


Читайте також:

2023 рік у космонавтиці 

Телескоп «Евклід» у викривленому Всесвіті 

Зворотний відлік: як Європа нарощує власну інфраструктуру для космічних запусків 

Адреса Землі 

 

Related posts

Leave a Comment