Президент США Дональд Трамп підписав Директиву з космічної політики-6 (SPD-6) і Національну стратегію космічної ядерної енергії та руху (SNPP). Космічні ядерні системи будуть використовуватися в космічних апаратах для місій, де альтернативні джерела енергії не є адекватними, наприклад, в занадто темних для сонячної енергії умовах або в дуже далеких для перевезення достатньої кількості хімічного палива експедиціях. Про це повідомляє HiTech.Expert.
Космічні ядерні системи включають радіоізотопні енергетичні системи та ядерні реактори, які використовуються для отримання електроенергії, обігріву та руху. SPD-6 встановлює загальні цілі, принципи та допоміжну дорожню карту, які демонструють прихильність США до безпечного, ефективного і відповідального використання систем SNPP.
«NASA рішуче підтримує постійне лідерство Білого дому в програмі агентства Artemis, яка включає висадку першої жінки і наступного чоловіка на Місяць в 2024 році. На Місяці ми будемо готуватися до нових наукових і людських місій вглиб Сонячної системи, – заявив директор NASA Джим Бріденстайн. – SPD-6 підтримує зусилля агентства з розробки доступних, безпечних і надійних ядерних систем, у тому числі технологій, здатних постійно забезпечувати роботу в інших світах і запускати майбутні польоти людини на Марс».
На підтримку SPD-6 найближчим пріоритетом NASA є розробка, а потім демонстрація системи живлення на поверхні Місяця. NASA разом з Міністерством енергетики та промисловості спроектують, виготовлять і випробують 10-кіловатний наземний ядерний реактор. NASA планує продемонструвати систему на Місяці в кінці 2020-х років, забезпечивши електроенергію для постійних операцій на поверхні Місяця, і протестує її потенціал для використання на Марсі.
Фото: USNC
Космічне агентство також розвиває ядерні теплові та ядерні електричні рухові установки. Ядерна силова установка може забезпечити надійні дослідження людини за межами Місяця. Для польотів на Червону планету з екіпажем традиційна хімічна силова установка потребує неприпустимо високої маси палива. Крім зниження ризику і доопрацювання конструкцій реакторів, NASA разом з Міністерством енергетики та Міністерством оборони бере участь в розробці технологій і можливостей виробництва ядерного палива для силових установок.
Джерело: HiTech.Expert
Читайте також: