У США розробляють ядерний двигун для міжпланетних польотів

Фото: USNC

Компанія USNC-Tech (Сіетл, США) відправила на розгляд NASA концепт ядерного двигуна, який може значно спростити освоєння космосу, повідомляє УНІАН. Передбачається, що установка дозволить космічному апарату долетіти з Землі до Марса всього за три місяці.

Розробка отримала назву Nuclear Thermal Propulsion (NTP), тобто «теплова ядерна силова установка», йдеться у прес-релізі компанії. Двигун відрізняється від своїх раніше створених або придуманих аналогів максимально безпечною конструкцією.

Передбачається, що NTP дозволить космічному апарату долетіти з землі до Марса всього за три місяці. Крім польоту до Марса, серед цілей амбітного проекту є й інші місії в межах Сонячної системи.

Ключовий компонент нової розробки – паливні “таблетки” з урану середнього ступеня збагачення. Вони містять від 5% до 20% високоактивного ізотопу U-235, покритого керамікою на основі карбіду цирконію. При цьому, технологія керамічного покриття робить “таблетки” неймовірно стійкими до механічних пошкоджень і впливу екстремальних температур.

У USNC запевняють, що двигун на цих тепловиділяючих елементах матиме більш високий питомий імпульс при меншій мірі збагачення урану, ніж в більш ранніх варіантах ядерних двигунів.

Перспективи концепту найближчим часом розглядатимуть фахівці NASA і Міністерства оборони США. Не виключено також його комерційне застосування приватними компаніями.

Зазначається, що теоретично ядерний двигун на основі сучасних технологій може мати питомий імпульс в сім разів вищий, ніж у хімічних реактивних двигунів. При цьому у нього буде висока тяга. Проте, інженерам потрібно вирішити проблеми цієї технології, пов’язані з безпекою і вкрай високими температурами в активній зоні реактора.

Джерела: USNC, УНІАН

Related posts

Leave a Comment