Кембридж допомагає українцям. Оксфорд надасть гранти, житло та стипендії

Фото: Кембриджський університет у Британії (unsplash.com)


Всесвітньо відомий Кембриджський університет у Британії, як і однойменне місто, активно приймає українських біженців. Студенти, співробітники і жителі Кембриджа виступили з численними ініціативами на підтримку прибулих в країну українців. Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на Varsity.co.uk.

Аспіранти та викладач української заснували проект допомоги

Повномасштабне російське вторгнення в Україну призвело до переміщення мільйонів українців за кордон. Станом на середину травня понад 46 000 українських біженців прибули до Великої Британії. Вони приїхали або самостійно, або за програмою Homes for Ukraine.

Студенти, співробітники та жителі Кембриджа виступили з кількома ініціативами на підтримку біженців, які прибувають до міста.

Багато заходів, проведених в Кембриджі за останній місяць – від акцій протесту і пікетів на королівському параді до освітніх виступів в Кембриджі, придумали в Cambridge4Ukraine.

Волонтерську ініціативу заснували два аспіранти Кембриджа, викладач української мови на факультеті MMLL і радник Кембриджського Українського товариства.

Кембридж допомагає українцям шукати роботу

На сайті Cambridge4Ukraine зібрали корисну інформацію для людей, які мають намір прийняти у себе українських біженців, в тому числі там є рекомендації з підтримки психічного здоров’я і благополуччя біженців, які пережили травму.

Сайт також пов’язує біженців з потенційними роботодавцями, які шукають персонал, надає ресурси для вивчення мови. Волонтери в майбутньому хочуть створити Український центр в Кембриджі, який міг би стати “другою домівкою” для біженців”.

Збір коштів та пошук житла. Всесвітньо відомий Кембридж масово допомагає українцям

Фото: У Кембриджі збирають гроші на поповнення бібліотеки з українськими книгами (unsplash.com)

Інша організація ентузіастів Кембриджа запустила “українську гарячу лінію для гостей і господарів”. Там хочуть спростити спілкування між українськими біженцями і приймаючими їх сім’ями в Кембриджі та Кембриджширі. Пропонують послуги перекладача на англійську, російську та українську мови і розповідають українцям, як і де краще влаштуватися в цьому районі. А Cambridge4Ukraine збирає гроші на бібліотеку для українців.

Оксфорд надасть українцям стипендії

Також Оксфордський університет запускає програму стипендій для українських біженців, чиє життя перекинулося з ніг на голову через російське вторгнення, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на inews.co.uk.

Демонстрація в Оксфорді 27 лютого 2022 р. Фото: Steve Parsons/PA Wire

Всесвітньо відомий Оксфордський університет у Британії не стягуватиме плату за курс і плату за подачу заяви для випускників. При цьому кожен вчений отримає безкоштовне проживання та харчування, а також грант у розмірі 7500 фунтів стерлінгів для покриття витрат на навчання та проживання.

В університеті заявили, що стипендія дасть українським студентам “шанс відновити своє життя на тлі величезних страждань” від війни.

Програма стипендій випускників для українських біженців діятиме з вересня цього року, при цьому до 20 стипендій присуджуватимуться випускникам, які проживають в Україні.

У навчальному закладі нададуть безкоштовні місця на магістерських курсах університету для “висококваліфікованих випускників з України, на життя яких сильно вплинула війна”, з метою допомогти вченим-біженцям “вносити більший внесок у відновлення своєї країни”.

Коли можна подати заявку на стипендію

Біженці зможуть подати заявку на очне навчання протягом одного року зі стипендіями, спільно фінансованими Оксфордом і беруть участь коледжами. Плата за курс і плата за подачу заяви для випускників будуть скасовані.

Спільнота університету була в жаху від страждань і руйнувань, викликаних російським вторгненням в Україну, зазначила професор Луїза Річардсон, віце-канцлер Оксфорда.

“Нашу спільноту об’єднує бажання зробити щось, щоб допомогти. Стипендії являють собою наші зусилля з надання можливості студентам і вченим, чиї стипендії були перервані війною. Ми з нетерпінням чекаємо можливості вітати колег з України в Оксфордському університеті”, – пояснила вона прагнення навчального закладу.

“Війна в Україні продовжує приносити величезні страждання і довгострокові наслідки для постраждалих. З часом ми будемо робити більше, щоб зменшити наслідки цієї жахливої війни. Ця схема дасть українським студентам шанс відновити своє життя зараз, що безцінно”, – заявила баронеса Джен Ройалл, директор Somerville College і голова Оксфордської конференції коледжів.

В Оксфорді заявили, що працюють над забезпеченням соціальної підтримки нинішнім студентам, які постраждали від війни в Україні. У тому числі нададуть фінансову допомогу.

Університет заявив, що також підтримує раду вчених з групи ризику, допомагаючи вченим по всьому світу, що знаходяться в небезпеці, втекти в безпечне місце, де вони можуть продовжити свою роботу.

Джерела: Varsity.co.uk, inews.co.uk, TRAVEL РБК-Україна 


Читайте також:

Європейські університети запрошують студентів і викладачів з України

Related posts

Leave a Comment