Фото: NASA
У ніч на 21 жовтня американський космічний апарат NASA Osiris-Rex зібрав проби ґрунту з астероїда Бенну, який знаходиться на відстані понад 320 млн кілометрів від Землі, передає НВ за повідомленням NASA.
Посадка на поверхню астероїда була успішною. Osiris-Rex зблизився з поверхнею Бенну діаметром в 500 метрів буквально на кілька секунд. Після зниження апарату над Бенну з висоти 750 м він торкнувся його поверхні для захоплення породи за допомогою маніпулятора.
Вся операція зайняла близько 10 секунд. Процедура взяття ґрунту була повністю автоматизована. Радіосигнал із Землі до точки дотику зонда з астероїдом йде 18 хвилин, тому контролери в Центрі управління польотами не могли управляти цим маневром вручну.
Скільки саме ґрунту вдалося зібрати, стане зрозуміло тільки через кілька днів. Проби будуть доставлені на Землю 24 вересня 2023 року. На думку вчених, їх вивчення дозволить дізнатися ранню історію формування Сонячної системи. Вважається, що на астероїді може перебувати речовина, що залишилася з часів її зародження.
Це перша місія NASA з поверненням на Землю зразків ґрунту астероїда. Космічний апарат OSIRIS-REx був запущений в 2016 році. З 2018 року він супроводжував Бенну.
NASA вважає даний об’єкт потенційно небезпечним для планети небесним тілом. Астероїд Бенну може зіткнутися з Землею в період з 2169 по 2199 рік.