Культурні експедиції: до 30-річчя Незалежності України

До 30-річчя Незалежності України Олексій Ботвінов – всесвітньовідомий піаніст, засновник і президент міжнародного фестивалю Odessa Classics – підготував справжній подарунок: серію музично-мистецьких акцій просто неба із мультимедійним супроводом, які будуть проходити в Одесі та Одеській області. Партнер музично-мистецьких акцій – Національний Одеський Філармонійний Оркестр під керівництвом неперевершеного Хобарта Эрла.

Метою проекту, який проводиться за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, є популяризація класичного музичного мистецтва серед широкої аудиторії, залучення молоді до такого різного і такого прекрасного світу української та світової музики.

Треба зазначити, що народний артист України Олексій Ботвінов ще в 2008 році першим в Україні почав експериментувати з візуалізацією класики та масштабними концертами open-air. Він створив творчу авторську концепцію, у якій поєднується віртуозне виконання класичних музичних шедеврів та потужне візуальне рішення – новий формат з новими сенсами. І майстерно втілив її в життя – результатами стали успішні мультимедійні проекти, що пройшли в найкращих концертних та оперних залах нашої країни (Київ, Одеса), в Швейцарії (Цюріх,) Німеччині (Гамбург). Серед них – «Візуальна реальність музики», «Музика кохання», «Чотири елементи», «Piano Light Show».

Унікальна творча концепція, розроблена Олексієм Ботвіновим для концертного туру, присвяченого святкуванню 30-річчя Незалежності України, напрочуд гармонійно поєднує класичну музику з яскравим мультимедійним супроводом. Візуалізація класики, за словами Ботвінова, підвищує градус глядацьких емоцій за допомогою відео- та світлових ефектів та може стати своєрідним поштовхом для відродження інтересу до класичної музики, особливо серед молоді. А формат open-air,  дозволяє створити вражаюче, натхненне дійство.

У рамках проекту відбудуться грандіозні за своїми масштабами музичні мистецькі заходи – open-air концерти в Одесі та Одеській області, які зможуть відвідати всі охочі.

Програма концертного туру складається як з творів української класики та сучасності для фортепіано у супроводі симфонічного оркестру – Миколи Лисенка, Петра Чайковського, Мирослава Скорика,  Яна Фрейдліна, кримсько-татарського геніального композитора Алемдара Караманова, так і світової музичної спадщини – Моцарта, Рахманінова, Шопена.

Соло фортепіано та художня концепція – Олексій Ботвінов, створення унікальних авторських відеоінсталляцій – VJ Videomatics (Киів) та Олексій Ботвінов.

Національний Одеський Філармонійний Оркестр під керівництвом народного артиста України Хобарта Эрла, за диригентським пультом – сам маестро. Ще в 1990 році Хобарт Эрл  познайомився з Одеським Філармонійним Оркестром, і так почалося багаторічне співробітництво, яке призвело до безпрецедентного розвитку оркестру.

Особливої уваги заслуговують і локації, обрані для концертного туру, адже вони вдало поєднують у собі історичну значущість, архітектурну вишуканість та неповторні мальовничі краєвиди.

19 серпня – концерт просто неба «Музика біля моря» відбудеться в Одесі, біля Колонади Воронцовського палацу;

29 серпня – open-air «Музика у фортеці» у Аккерманській (Білгород-Дністровській) фортеці, Білгород-Дністровський, Одеська область.

Всі концерти туру безкоштовні.

19 серпня о 20.00
Музика біля моря
19 серпня о 20.00 грандіозний open-air концерт «Музика біля моря» відбудеться в Одесі біля Колонади Воронцовського палацу – візитівки Південної Пальміри, улюбленого місця одеситів і гостей міста. Колонада, яку ще називають ротондою або бельведером, є одним із символів Одеси. Ця дивовижна споруда побудована за проектом архітектора Ф.К. Боффо у 1826-1828 роках і, за словами очевидців того часу, була «одним із найпрекрасніших місць палацу». Колись тут ставилися культові театралізовані твори відомих класиків. Білосніжна колонада Воронцовського палацу вражає своєю красою і сьогодні. Звідси відкривається чудовий краєвид на морське узбережжя.

Саме цю локацію було обрано для концерту просто неба за участю Олексія Ботвінова (соло фортепіано) та Національного Одеського Філармонійного Оркестру, диригент – Хобарт Ерл. Морський бриз, сяйво зірок і вишукана музика – вражаюче, неймовірно емоційне дійство.


29 серпня о 18.00
Музика у фортеці

29 серпня о 18.00 open-air концерт «Музика у фортецi» відбудеться на Одещині, в справжній старовинній фортеці Білгород-Дністровська. Аккерманська фортеця – унікальна пам’ятка оборонної архітектури середньовіччя та найбільша фортеця на території Східної Європи. Вона гордо стоїть на скелястому березі Дністровського лиману на місці колишньої Тіри – давньогрецького поліса V-IV ст. до н. е. Прекрасно збережені мури, що височіють над темними водами лиману, стрункі вежі й нині вражають своєю величчю. Особлива локація для особливого концерту!

Твори української класики та сучасності, світової музичної спадщини для фортепіано у супроводі симфонічного оркестру створять неповторну атмосферу. Просто неба можна буде насолодитись віртуозним виконанням цих шедеврів: Олексій Ботвінов (соло фортепіано), Національний Одеський Філармонійний Оркестр, Хобарт Ерл (диригент). Старовинна фортеця, відчуття свободи, класична музика та потужна енергетика!

І насолодитися цим неповторним дійством може кожен охочий, адже вхід на концерти музично-мистецького туру вільний.

Печать

Related posts

Leave a Comment