На антарктичну станцію “Академік Вернадський” вирушила 29-та Українська антарктична експедиція

Учора, 11 березня з Києва на станцію “Академік Вернадський” вирушила 29-та Українська антарктична експедиція, повідомляє сайт НАНЦ.

Нова команда має змінити на станції “Академік Вернадський” зимівників з 28-ї УАЕ, які відпрацювали там майже рік. Експедицію очікує тривалий шлях: автобусом – до Польщі, літаками – до Чилі, а з порту Пунта-Аренас українським криголамом “Ноосфера” – до Антарктики.

“Це вже третя ротація зимівників, яку ми проводимо за час повномасштабної війни. Знаходити професіоналів для річних експедицій дедалі складніше, адже багато полярників чи ідеальних кандидатів – на фронті. Вже маємо кілька випадків, коли під час добору потенційні зимівники ставали військовослужбовцями. Але попри усі складнощі, ми не можемо зупинити антарктичну програму. Не маємо такого права ні перед минулими поколіннями, які вклали дуже багато сил і коштів, щоб Україна стала антарктичною державою, ні перед нинішнім, для якого Антарктика – це вікно у світ глобальної науки, ні тим паче перед майбутніми, адже наша присутність на крижаному континенті має надзвичайні перспективи”, – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

This slideshow requires JavaScript.

У складі 29-ї УАЕ – 14 учасників та учасниць, які були відібрані на відкритому конкурсі. Серед них 9 вчених (по 3 біологи, метеорологи та геофізики) та 5 представників команди життєзабезпечення (лікар, кухар, сисадмін, системний механік, дизеліст-електрик).

У цій експедиції працюватиме 4 жінки (раніше стільки полярниць було лише у другій УАЕ 1997-1998 років). Примітно, що одна з учасниць, геофізикиня Анна Соіна, вирушила вже в другу свою зимівлю (раніше вона була в 25-й УАЕ 2020-2021).

У команді – більшість новачків (десятеро), але керуватиме ними один з найдосвідченіших полярників України, геофізик Юрій Отруба. Для нього це буде восьма зимівля.

Повний склад 29-ї УАЕ можна переглянути на цій інфографіці або за посиланням.

Упродовж року 29-та УАЕ виконуватиме дослідження за трьома основними напрямами – біологія, геофізика, метеорологія, а також забезпечуватиме роботу станції “Академік Вернадський”.

Фото: Олена Максименко


Читайте також:

Учасники 29-ї УАЕ перед роботою на антарктичній станції пройшли тижневий тренінг 

На конкурс у 29-ту Українську антарктичну експедицію надійшло майже вдвічі більше заявок, ніж торік 

Related posts

Leave a Comment