На конкурс у 29-ту Українську антарктичну експедицію надійшло майже вдвічі більше заявок, ніж торік

На конкурс на участь у 29-й Українській антарктичній експедиції надійшло 86 заявок, повідомляє сайт НАНЦ. Це майже вдвічі більше, ніж було торік, коли до Національного антарктичного наукового центру надійшло лише 46 заяв.

“У минулу експедицію ми отримали рекордно низьку кількість заяв за всі роки відкритого конкурсу: претендентів не було й півсотні, тоді як в деякі роки ця цифра наближалася до двох сотень. Звісно, це пов’язано з повномасштабною війною, адже багато хто з досвідчених полярників або тих, хто міг бути ідеальним кандидатом, зараз захищають Україну на фронті. У нас вже звична річ, що зимівники повертаються з Антарктики й одразу стають до лав ЗСУ. Але попри все маємо тримати й антарктичний “фронт”, адже це наше “вікно” у глобальну науку та політику. Тож маю надію, що цього року відбір буде не таким складним, як торік, адже охочих вдвічі більше”, – відзначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Із 86 заяв 20 надійшло від жінок. Вони подалися на посади наукових працівників, лікарки, кухарки та системної адміністраторки.

“І це дуже важливо, що ми маємо більше не лише кандидатів, а й кандидаток. Бо торік на конкурс від жінок прийшло лише 5 заяв. У підсумку ніхто з них не подолав усі етапи відбору, умови для всіх рівні. Але ми, на жаль, отримували закиди, що знову не пускаємо жінок в Антарктиду. Щиро сподіваюся, що до 29-ї УАЕ увійдуть і фахівці, і фахівчині”, – додав Євген Дикий.

Найбільше претендентів – на посаду системного адміністратора – 23, відповідно, і конкурс на цю позицію найбільший. Найменше заяв надійшло для роботи лікарем та кухарем – по 5. Серед науковців переважають біологи – 17.

Докладну статистику щодо підсумку подання заяв у 29-ту УАЕ дивіться на цій інфографіці:

Наступні етапи конкурсу – попередній відбір кандидатів за відповідністю освіти та досвіду, подання повного пакету документів, фахові співбесіди та психологічне тестування.


Читайте також:

Дослідників Арктики та Антарктики запрошують на Форум полярних даних

Українські полярники візьмуть участь у проєкті POLARIN за програмою ЄС «Горизонт Європа»

Вчені-полярники закликають до термінових дій з огляду на швидкі зміни в Арктиці та Антарктиці 

Related posts

Leave a Comment