Австралія відправила криголам на порятунок хворого полярника

Фото: Australian Antarctic Program


Австралія відправила у багатоденний похід до Антарктиди криголам, щоб евакуювати вченого, який серйозно захворів, з її антарктичної станції Кейсі. Про це повідомляє сайт BBC Україна. Надіслати літак не можна через сувору погоду: у Південній півкулі зараз зима.

Як оголосила організація Австралійська антарктична програма (AAP), криголам Nuyina вийшов із порту Хобарт на південному острові Тасманія ще минулого тижня. Підготовка до цієї рятувальної експедиції, зокрема оснащення криголама вертольотами, зайняла кілька тижнів.

Криголам Nuyina пробивається крізь лід зимової Антарктики до австралійської станції Кейсі. Фото: Australian Antarctic Program

Від Хобарта до станції Кейсі – 3443 кілометри. Максимальна швидкість криголама – 18 вузлів, або приблизно 32 км/год. Тобто навіть по чистій воді, не пробиваючись крізь кригу, він дійшов би до пункту призначення приблизно за п’ять днів.

Представники AAP повідомили, що хворий член антарктичної експедиції потребує допомоги фахівців, але на що саме він захворів, не уточнюють.

Взимку на антарктичній станції Кейсі живуть та працюють близько 20 людей

Взимку на антарктичній станції Кейсі живуть та працюють близько 20 людей. Фото: Australian Antarctic Program

Поруч зі станцією Кейсі – однією з трьох постійних австралійських станцій в Антарктиді – є аеродром, але злітно-посадкова смуга на ньому влаштована на льоду, і зараз, у зимових умовах, користуватися нею важко. Як пише австралійська преса, на те, щоб привести її в робочий стан, знадобилося б набагато більше часу, ніж для подорожі криголама.

У зимовий час, у найважчих умовах, на станції живе лише близько 20 людей, і надання медичної допомоги там обмежене.

Перед відправкою до Антарктиди усі члени австралійських експедицій проходять ретельне медичне обстеження.

Евакуація з крижаного континенту буває складною, дорогою і навіть небезпечною операцією і нерідко потребує співпраці кількох країн.

Так, у грудні 2020 року США і Китай допомогли Австралії евакуювати члена її антарктичної експедиції, а сама Австралія того ж року послала літак Airbus A319, щоб вивезти хворого американського вченого зі станції Макмердо.


Читайте також:

Деяким лікарям перед експедицією в Антарктиду видаляють апендикс. Чому?

Ігор Дейнека: Нудьгувати не доводиться

Полярні зорі лікаря Дубровіна 

Related posts

Leave a Comment