NASA здійснила запуск апарата, який має збити астероїд

Ілюстрація космічного корабля DART і апарату LICIACube перед ударом в астероїд /

фото NASA/Johns Hopkins, APL/Steve Gribben


Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA разом із компанією SpaceX сьогодні, 24 листопада запустили ракету Falcon 9 з космічним апаратом Double Asteroid Redirection Test (DART), інформують DW та УНІАН.

DART – це космічний корабель, призначений для удару об астероїд, аби змінити його орбіту, повідомляє The Guardian.

Запуск місії DART

Мета цієї місії полягає в тест-драйві планетарної захисної системи, яка могла б перешкодити влучанню потенційно небезпечних астероїдів у Землю, аби ми не пішли шляхом динозаврів. Це буде першою спробою людства вплинути на “гравітаційний танець” Сонячної системи. Вона має надати перші реальні дані про те, що потрібно, щоб відхилити астероїд від Землі, який може призвести до Армагеддону.

Ціллю апарата DART стане подвійний 780-метровий астероїд Дідім і його 163-метровий супутник Діморфос, які не становлять загрози для Землі, хоч іноді й проходять відносно близько до нашої планети.

Згідно з розрахунками вчених, вже восени наступного року DART зіткнеться з Дідім – невеликим астероїдом, який швидко обертається. Його діаметр становить 780 метрів. Місія влучить в менший астероїд, тому що він найбільше схожий на астероїд, який може у майбутньому загрожувати планеті. Перед ударом мініатюрний супутник під назвою Light Italian CubeSat for Imaging of Asteroids (LICIACube) відокремиться від основного космічного корабля, що дозволить передавати зображення удару назад на Землю.

Космічний корабель DART вагою 610 кг запустили з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії на борту ракети SpaceX Falcon 9. Запуск був запланований на 24 листопада о 8:21 ранку за київським часом (1:21 за східним часом США). Трансляцію вела NASA.

Джерела: NASA, The Guardian, DW, УНІАН.

Related posts

Leave a Comment