Нова траєкторія польотів на Місяць, нові відкриття

Ілюстрація апарату DAPPER на місячній орбіті над зворотною стороною Місяця.

Фото: University of Colorado Boulder; NASA

У NASA запатентували нову траєкторію польотів на Місяць для невеликих автоматизованих космічних кораблів. За допомогою цього відкриття на місячну орбіту планують запуск нового апарата, який зможе зафіксувати сигнали від найперших атомів, зірок, галактик, чорних дір та темної матерії.

Перший політ за новою траєкторією допоможе дослідникам зекономити час, пальне та кошти, а також пришвидшити безпрецедентні відкриття зі зворотного боку Місяця, повідомляє Business Insider.

Апарат DAPPER (Dark Ages Polarimeter Pathfinder), запуск якого планується найближчим часом, розроблено для першої в історії фіксації низькочастотних радіосигналів, випромінюваних у найдавніші часи Всесвіту, коли атоми, зірки, чорні діри та галактики лише починали формуватися. Ці дані дадуть науковцям можливість виявити перші сигнали досі не знайденої темної матерії, про яку допоки відомо тільки те, що вона повинна існувати. Апарат DAPPER, який полетить новим шляхом, має розмір мікрохвилівки, тож імовірність помилок вкрай низька. Бюджет програми порівняно з іншими проєктами NASA невеликий і становить близько $150 млн.

Джерело: Business Insider

Переклад: Gazeta.ua

Related posts

Leave a Comment