Львів’янка Оксана Літинська піднялась на другу за висотою гору світу

45-річна львів’янка Оксана Літинська піднялась на найбільш небезпечну вершину світу К2 (висота 8611 м). На другу найвищу вершину світу вона зійшла одна вночі 28 липня, всього на добу пізніше за Ірину Галай, яка стала першою українкою, котра піднялась на цю вершину разом з Дмитром Семененком.

Про сходження Оксани Літинської на гору К2 (Чоґорі) повідомив її брат Святослав Літинський, передає Zaxid.net. Він написав, що альпіністка піднялась на вершину гори вночі 28 липня, а вранці 29 липня уже спустилась до другого табору. Тобто сходження та спуск пройшли успішно.

Підйом на гору К2 львів’янка розпочала 10 липня. Враховуючи період акліматизації, сходження на вершину тривало 18 днів. Підйом та спуск з вершини відбувається за складних погодних умов та браку кисню. Сходженню Оксани передувала тривала підготовка.

Другий табір. Фото: Facebook/Злізти з Джомолунгми

У 2019 році Оксана Літинська стала третьою українкою в історії, яка піднялась на найвищу вершину світу Еверест. Вона друга українка в історії, яка зійшла на сім найвищих гірських вершин семи континентів і частин світу. При цьому, на Еверест і Чоґорі вона вийшла сама.

Гора К2 (Чоґорі) належить до гірського масиву Каракорум, розташована на кордоні Кашміра з Китаєм. Це – друга вершина світу після Евереста. Висота К2 скаладає 8611 метрів. Чогорі вважається національною горою Пакистану.

К2. Фото: Facebook/Злізти з Джомолунгми

Сходження на К2 – технічно набагато складніше, ніж на Еверест. Ця гора щороку забирає життя альпіністів, які намагаються підкорити її вершину. Найбільш трагічний сезон сходжень на К2 був у 2008 році: тоді загинуло 11 альпіністів. Раніше лише троє українців підкорювали вершину К2: Геннадій Копейка (1992), Владислав Терзиул (1994) та Мстислав Горбенко (1994).

Оксана Літинська вже понад 20 років мешкає у Лондоні і працює фінансовим директором міжнародних відділень інвестиційного банку Standard Bank Group.

Джерела: Zaxid.net, Суспільне.


Читайте також:

Ірина Галай стала першою українкою, яка піднялася на К2

Гімн України прозвучав на піку Вінсон

 

 

Related posts

Leave a Comment