Підготовка антарктичної експедиції триває, незважаючи на обстріли

У ході масованих ракетних ударів росіян по українських містах 10 жовтня був пошкоджений і офіс Національного антарктичного наукового центру в Києві. На щастя, ніхто з працівників не постраждав, повідомляє сайт НАНЦ.

Коли працівники отримали змогу увійти до приміщення наукової установи, вони були вражені: всі вікна вибиті потужною вибуховою хвилею – удар був настільки сильним, що шматки битого скла, як кинджали, врізалися в дерев’яні двері. Внутрішніми бетонними перегородками пішли тріщини. Але всі безцінні дані на серверах та унікальні паперові архіви збереглися. Окремим болем стали розбиті групові портрети всіх українських антарктичних експедицій. На щастя, їх можна відновити.

Українські полярники зі станції «Академік Вернадський» розіслали інформаційний лист усім антарктичним станціям щодо руйнування офісу НАНЦ, щоб сповістити міжнародну спільноту про новий доказ військових злочинів росіян. У повідомленні, зокрема, йдеться: «Це є злочином не тільки перед цивільним населенням…, але й проти науки як такої, включаючи антарктичні дослідження, які є частиною світової науки».

Співробітники НАНЦ продовжують працювати онлайн, а робота із забезпечення нинішньої та підготовки наступної антарктичних експедицій не переривалася ні на день.

«Відбудуємо, але не пробачимо. Росія є державою-терористом!» – йдеться у повідомленні НАНЦ.

Related posts

Leave a Comment