У Туреччині виявили місця поселень розвиненої цивілізації кам’яного віку

Археологи розкрили секрети давно зниклої цивілізації кам’яного віку, яка вважається найдавнішою у світі. Під час досліджень на південному сході Туреччини було виявлено 20 раніше невідомих місць, повідомляє УНІАН з посиланням на The Independent.

Зазначається, що зникла цивілізація, існувала приблизно 11 500 років тому. Ймовірно, вона була першою у світі, яка створила монументальну архітектуру, складну скульптуру і передові технології обробки каменю. За словами вчених, вони вперше привнесли людську культуру, в якій з’явилися великі поселення.

Загалом ученим вдалося виявити близько 30 поселень. Археологи розраховують знайти ще щонайменше 30 різних поселень у цьому регіоні.

Вже зараз туристи можуть відвідати кілька місць, які наразі досліджуються, включно з Карахан-Тепе і Гебеклі-Тепе. Деякі ці місця були розкопані ще в 1990-х роках, але тоді вчені не розуміли, що вони натрапили на величезну і раніше невідому стародавню цивілізацію.

За словами вчених, знайдена цивілізація більш ніж удвічі старша за Стародавній Єгипет і майже вп’ятеро старша за класичну Грецію. Саме ці люди створили складну архітектуру з вирубаними в скелях підземними куполоподібними приміщеннями і великими ритуальними залами.

Під час розкопок дослідники виявили статую заввишки 2,45 метра, яка, ймовірно, була предметом шанування або навіть поклоніння людей цієї стародавньої цивілізації. Також вони знайшли зображення леопардів, крокодилоподібних істот, змій, гігантської худоби, дикого кабана, грифів, птахів, диких кіз, жаб і скорпіонів.

Крім того, археологи знайшли в деяких кімнатах у розкопаних поселеннях десятки справжніх людських голів. Вчені припустили, що це може вказувати на існування якихось традицій.

За словами вчених, цивілізація, відома зараз як культура Таш Тепелер (Taş Tepeler, Кам’яні Кургани), також, мала якусь систему вірувань, орієнтовану на родючість. У кількох місцях археологи виявили дуже великі статуї, що зображують чоловіків і жінок у провокаційних позах.

Крім цього з’ясувалося, що ця цивілізація була соціально дуже складною і розвиненою. Вчені припустили, що стародавні люди з цих поселень розробили дуже ранню форму ідеографічного письма.


Читайте також:

Згаслий вулкан в Угорщині може виявитися прадавньою столицею

Дослідники виявили давню цивілізацію під пісками Аравійського півострова 

На Криті знайшли ще один лабіринт, якому 4 тисячі років

В Єгипті знайшли Загублене місто золота

Related posts

Leave a Comment