На Криті знайшли ще один лабіринт, якому 4 тисячі років

Фото: Greek Culture Ministry


Будівництво нового аеропорту на Криті вже допомогло вченим виявити 35 археологічних об’єктів. Нещодавно цей список поповнив древній лабіринт, який датується періодом мінойської цивілізації. На місці, призначеному для радіолокаційної станції для нового аеропорту поблизу критського міста Кастеллі, археологи виявили велику лабіринтову будівлю площею 1800 квадратних метрів. Знахідка вже викликала ажіотаж серед науковців, які намагаються збагнути її призначення, пише видання Фокус із посиланням на Phys.org.

Міністерство культури Греції назвало знахідку “унікальною і надзвичайно цікавою”, віднісши її до мінойської цивілізації, відомої своїми вишуканими палацами, яскравим мистецтвом і загадковою писемністю. Попри тривалі розкопки, призначення споруди залишається незрозумілим. Експерти припускають, що вона могла виконувати ритуальні або релігійні функції.

аеропорт, будівництво, Крит, структура, лабіринт, мінойська цивілізація, культура, Греція, розкопки, КастелліFullscreen
Фото: Greek Culture Ministry

Будівля, оточена вісьмома ступінчастими кам’яними стінами висотою до 1,7 метра, містить менші сполучні простори і, ймовірно, мала неглибокий конічний дах. Значна кількість кісток тварин, знайдених всередині, дозволяє припустити, що її використовували для церемоній, пов’язаних з їжею і вином.

У міністерстві зазначили, що споруда не була житлом, що вказує на її общинний характер через її розмір і складну конструкцію, яка вимагала спеціальних знань і централізованого управління. Міністерка культури Ліна Мендоні запевнила, що археологічну знахідку буде збережено, а для радіолокаційної станції оберуть нове місце.

Це дозволить збалансувати захист спадщини з розвитком аеропорту. Новий аеропорт, відкриття якого заплановане на 2027 рік, має на меті замінити аеропорт Іракліона, який обслуговуватиме до 18 мільйонів мандрівників щороку.

Структуру, яку здебільшого використовували між 2000-1700 рр. до н. е., звели приблизно в той самий період, що й перші палаци Криту, зокрема в Кноссі та Фістосі. Деякі архітектурні особливості нагадують ранні мінойські гробниці-вулики зі ступінчастими конічними дахами.

Культурна спадщина Греції часто стикається з будівельними проєктами, про що свідчать розкопки і подальше знищення поселення на вершині пагорба 3-го тисячоліття до нашої ери під час будівництва Афінського міжнародного аеропорту.

Новий проєкт аеропорту Кастеллі допоміг виявили щонайменше 35 археологічних об’єктів, що висвітлює постійну проблему балансу між розвитком і збереженням історичних скарбів.


Читайте також:

Суперечлива реставрація

Крит: природа, історія, атмосфера

Дослідники реставрують римський театр в Картахені

Related posts

Leave a Comment