На дні океану знайшли корабель Ернеста Шеклтона

Ернест Шеклтон на “Квесті”


Королівське канадське географічне товариство оголосило, що знайдено судно Quest, капітаном якого колись був відомий дослідник Антарктики Ернест Шеклтон. Цікаво, що судно, яке затонуло понад 60 років тому, майже неушкоджене, пише OBOZREVATEL з посиланням на CNN.

“Квест” знайшли на дні океану за 15 морських миль, а це близько 28 кілометрів, від узбережжя Канади. Шукачі корабельних аварій розшукали корабель за допомогою гідролокатора після 17-годинних пошуків,.

Англійський полярний дослідник Ернест Генрі Шеклтон є одним із головних представників періоду, відомого як “Героїчна доба дослідження Антарктики”. Із 47 років, які прожив дослідник, 32 він присвятив організації полярних експедицій, у багатьох з яких був основною рушійною силою. Кавалер Королівського Вікторіанського ордену та Ордену Британської імперії Шеклтон помер від серцевого нападу в січні 1922 року саме на борту знаменитого дослідницького корабля “Квест”, який у цей час був у експедиції в Південній Атлантиці.

Корабель “Квест” (Quest). Getty Images

Експерти припускають, що Quest містить не лише історію його подорожей, але й артефакти з експедицій, які тривали до 1962 року, коли судно затонуло. Тож знайти цей корабель було важливою місією для пошуковців.

За словами керівника пошукових робіт, морського вченого й океанографа Девіда Мірнса, перш ніж знайти судно, команда міжнародних експертів провела місяці досліджень і аналізу, щоб визначити найкращий район для пошуку уламків.

Корабель затонув кормою донизу через важкий двигун і зараз стоїть вертикально на глибині 390 метрів. На другому етапі експедиції дослідники будуть фотографувати “Квест”, щоб візуально задокументувати уламки судна та його артефакти.

Нагадаємо, що у 2022 році шукачі корабельних аварій знайшли судно однієї з попередніх експедицій Шеклтона Endurance (“Ендюранс”). Корабель лежав на глибині понад 3 тисячі метрів у водах Антарктики. “Ендюранс” затонув у 1915 році, потрапивши у льодову пастку поблизу найпівнічнішої частини Антарктиди. Завдяки швидкому мисленню та хоробрості Шеклтона всі 27 членів екіпажу вижили у тій небезпечній мандрівці.


Читайте також:

В Антарктиці шукають легендарний корабель Шеклтона

Підводний музей. Що піднімуть із затонулого корабля “Вестморленд”?

З краю вічних льодів і пінгвінів: 10 захопливих книжок про Антарктиду 

 

 

 

Related posts

Leave a Comment