Імператорський пінгвін повернувся до української антарктичної станції

До станції “Академік Вернадський” вдруге за цей місяць завітав імператорський пінгвін, розповідає фб-сторінка НАНЦ. Цього разу він досліджує будівлю самої станції. Вже роздивлявся великий паливний бак з пальмами, основний вхід, пожежний вихід біля кубриків, а також метеоґанок.

This slideshow requires JavaScript.

Вперше цей птах завітав на острів Галіндез, де розташована українська станція, на початку червня. Такий візит став справжнім сюрпризом полярникам, адже імператорські пінгвіни не гніздують у цьому районі, а обирають холодніші території. Найближча їхня колонія розташована за понад 300 км від станції “Академік Вернадський”.

Востаннє появу імператорського пінгвіна поблизу української станції наші полярники фіксували в грудні 2020-го. Цього ж разу він спершу кілька днів гуляв островом, вподобавши місце біля геомагнітної обсерваторії. Потім залишив Галіндез, а тепер знову повернувся.

Біологи відзначають, що це молодий пінгвін, який тільки нещодавно полишив батьків. У такому віці для них типові поодинокі мандри, адже вони ще не беруть участь в розмноженні й активно вивчають навколишній світ.

This slideshow requires JavaScript.

Фото: Анна Соіна

Related posts

Leave a Comment