В Одесі відкрилась «Резиденція Антарктида»

Навіть чергові обстріли, оголошення тривог та вимкнення світла не завадили організаторам створити маленький куточок Антарктиди в Одесі. У творчому просторі «Діалоги» відкрилась виставка художніх робіт випускників «Антарктичної школи». Цей проєкт Національний антарктичний науковий центр та «Діалоги» започаткували в грудні 2022 року, повідомляє НАНЦ.

Школа була створена насамперед для дітей-переселенців, щоб вони могли більше дізнатися про тварин і рослини Крижаного континенту, а також про діяльність українських науковців в Антарктиді. Діти слухали лекції від українських полярників про загадковий антарктичний світ та протягом 5 тижнів разом з професійними художниками малювали своє бачення життя у цьому найвіддаленішому куточку планети.

Загалом до проєкту долучилися 27 дітей з Миколаєва та Миколаївської області, Херсона та Херсонської області, Маріуполя, Дніпра та Куп’янська (Харківська область), а також з Одеси і Одеської області. Вік учасників – від 7 до 14 років.

На відкритті виставки директор НАНЦ Євген Дикий зауважив: «У ці нелегкі часи нам всім треба мати мрію. Цією школою ми хотіли подарувати дітям мрію про Антарктиду, де на цілий континент немає жодної людини зі зброєю, а тварини не бояться людей. Проєкт був створений передусім для дітей, але я вражений тим, що в підсумку створили для нас діти. Це справжні твори мистецтва, в яких дитячий погляд на світ і дитяча мрія зображені цілком дорослими мистецькими техніками».

Олена Велика, арт-куратор виставки так поділилася своїми враженнями від виставки: «Резиденція Антарктида»: «Це не тільки знання та творчі навики, це – частина нашого життя в тяжкі часи. Я сподіваюсь, що експозиція всіх здивує та через позитивні емоції на мить перенесе в Антарктиду!».

Дитячі твори справді дивують: тут і косатки на полюванні, і родина пінгвінів у заметі, і складні взаємовідносини морського леопарда та пінгвіна в роботі «Мені не страшно», і наша «Ноосфера» серед криги, і навіть розтала Антарктида, що поросла високою травою з квітами в роботі «Антарктида очима майбутнього», і ще багато-багато цікавого.

Організатори висловлюють безмежну вдячність художнім менторам школи Олені Неменучій та Олені Сєльчонок за творчу і професійну підтримку дітей, адже роботи зроблені дуже майстерно. Окрема вдячність арт-куратору виставки Олені Великій за створення надзвичайно доброзичливої атмосфери, де діти в ці складні часи змогли розкритися і відкрити для себе нові обрії.

Виставка триватиме до 28 січня 2023 р. Вона відкрита з вівторка до суботи з 12:00 до 18:00 у творчому просторі «Діалоги» в Одесі, Соборна площа, 2. Вхід вільний.

Фото Олега Владимирського і Катерини Сурай.

Related posts

Leave a Comment