Українські полярники запустили понад 60 радіозондів, отримавши унікальні дані для світової науки

Як ми вже розповідали, міжнародна ініціатива Рік полярного прогнозування (Year of Polar Prediction, YOPP) стартувала  2022 року і проводилася в цілому світі. Мета YOPP – покращити можливості прогнозування атмосферних умов для полярних регіонів та за їхніми межами.

Попри повномасштабну війну, Україна активно долучилася до цієї ініціативи. Вперше в історії українських антарктичних експедицій наші метеорологи почали постійні дослідження атмосфери за допомогою радіозондів, повідомляє сайт НАНЦ.

Окрім станції “Академік Вернадський”, радіозондування атмосфери проводили ще на 23 антарктичних станціях, що належать 13 країнам (Аргентина, Австралія, Чилі, Китай, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Південна Корея, Нова Зеландія, Португалія, Великобританія, США).

Загалом за час моніторингового періоду з усіх станцій запустили 609 радіозондів. Відзначимо, що 63 з них були запущені саме українськими вченими зі  станції “Академік Вернадський”. Це важливо, адже кожен успішний політ зонда дав змогу отримати унікальні дані, які тепер вивчають науковці з усього світу. Отриману інформацію використовують для покращення прогнозу погоди в регіоні Антарктиди та Південного океану. Також за допомогою цих даних досліджують вертикальний розподіл різноманітних атмосферних характеристик та їхні зміни.

Ми пишаємося тим, що попри складну ситуацію в країні, наші полярники активно долучаються до важливих міжнародних проєктів і творять світову науку, йдеться у повідомленні НАНЦ.

Про те, як проводилися запуски радіозондів, дивіться у цьому відео:

YOPP: Year of Polar Prediction from Byrd Center – Ohio State on Vimeo.

За інформацію метеорологині Анастасії Чигаревої, яка власне і працює над обробкою даних у цьому проєкті.


Читайте також: 

2022 – Рік полярного прогнозування

Над українською антарктичною станцією запустили радіозонди 

Ми можемо пишатися українською наукою в Антарктиді 

Related posts

Leave a Comment