Правила бюджетних подорожей

Ганна Бурлака

Підводні камені лоукостів: де ми найбільше переплачуємо за авіаквитки

  1. НЕ діє правило “чим раніше, тим дешевше”. Навпаки: лоукости часто ставлять вищі ціни на квитки за 4-6 місяця до вильоту, щоб зняти вершки з тих, хто планує поїздки заздалегідь.
  2. НЕ діє правило “чим ближче до дати, ціни ростуть”. Якщо у регулярних авіаліній ціни найчастіше вище перед вильотом, і варто купувати завчасно (бувають і винятки) , то лоукости іноді скидають ціни перед вильотом, якщо квитки не розкуплені. Це особливо часто трапляється у низький сезон. Проте передбачити таке зниження цін доволі важко.
  3. Ціни лоукостів, як правило, стрибають: вони можуть довільно рости та падати. Ціна може доходити до 80 євро, а потім впасти до 25 євро.
    Мій досвід: Якщо купувати квиток за 2 місяці й ціна, наприклад, 80 євро, можна почекати — висока ймовірність, що ціна опуститься на якийсь час.
    Зауважте, у високий сезон ціни можуть не падати або падати не значно.
  4. Ціни підвищуються, якщо часто перевіряти квитки на один напрямок. Якщо перевіряти квитки на певний напрямок на сайтах лоукостів кілька разів на день або щодня, то ціни можуть піднятися. Але якщо зайти з іншого комп’ютера/телефону, ціна може бути попередня.
  5. Лоукости часто літають у другорядні аеропорти. Трансфер з таких аеропортів коштує від 14 до 27 євро в один бік. Серед них: Париж Бове, Барселона Жирона, Осло Торп, Стокгольм Скавста, Ейндховен (Амстердам), Меммінген (Мюнхен), Франкфурт Хан, Дюссельдорф Веце, Шарлеруа (Брюссель), Лондон Лутон.
  6. Найбільший біль перельотів лоукостами — це маленький багаж. У найпопулярніших в Україні лоукостів Ryanair та Wizzair безкоштовна ручна поклажа розміром лише 40*30*20 см. Це розмір міського наплічника чи сумки для ноутбука. З таким багажем можна подорожувати, якщо летіти лише на пару днів, або бути затятим мінімалістом. У подорож з різними кліматами від теплого до холодного, або коли потрібно взяти намет і спальник, або подорож з дітьми, такий багаж — катастрофічно мало. Доводиться докуповувати ще.
  7. Якщо переліт з пересадкою у Великобританії, то необхідно мати британську візу. Річ у тому, що аеропорти, куди прилітають лоукости, не мають транзитних зон: пасажиру необхідно вийти з зали прибуття, щоб потрапити на наступний рейс, і, відповідно, необхідно пройти прикордонний контроль. Без британської візи не допустять на посадку у літак ще в пункті вильоту, й вся поїздка буде зіпсована. На жаль, найчастіше перельоти через Лондон є найдешевшими, і тому їх продовжують купувати та робити цю помилку.
  8. Подвійна конвертація валюти при оплаті авіаквитків. Цим особливо грішать Ryanair та Wizzair. Цей пункт варто розписати детальніше нижче, щоб уникнути списання більшої суми з карти.
  9. Ryanair бере комісію за оплату у розмірі 2,1% від суми.
  10. Всі додаткові послуги платні: реєстрація в аеропорту, багаж, харчування, вода та місця поряд.
Wizz Air та Ryanair конкурують між собою в Україні. tvn24bis.pl

Як уникнути подвійної конвертації при оплаті авіаквитків Wizzair та Ryanair

На сайті Ryanair при внесенні даних банківської карти, сума переводиться у долари. Потрібно відключити “прапорець” конвертації валюти, яку пропонує зробити Ryanair, щоб уникнути подвійної комісії за списання коштів у валюті. Квитки на Raynair потрібно завжди оплачувати в євро.

На сайті Wizzair краще оплачувати в тій валюті, з якої країни планується виліт: з Польщі — у злотих, з Угорщини — у форинтах, з Німеччини — в євро. Що стосується оплати в гривнях квитків з України, то, на жаль, подвійна конвертація буде виникати у всіх випадках: в гривнях спишеться більше, ніж зазначено в оплаті. Залежно від банку іноді потрібно дозволити подвійну конвертацію у своєму онлайн-банкінгу, щоб оплатити квиток. Спробуйте поміняти валюту на євро, щоб оплата пройшла. Єдине — часто сума в євро вище за гривневу.

Щоб уникнути конвертації, можна обрати як спосіб оплати “Банківський переказ”, тоді сума для оплати буде точно така, яку показує авіакомпанія. У цьому випадку протягом 24 годин необхідно оплатити квитки: через свій онлайн-банкінг (платіжний переказ на рахунок Wizzair) або в касі будь-якого банку (зауважте, що в касі буде комісія за платіжку від 20-30 грн).
Подейкують, що насправді є кілька днів на оплату квитка банківським переказом, хоча офіційно зазначено 1 день. Я сама не перевіряла, тому не можу це підтвердити.

Мій досвід: Останнього разу (лютий 2020), коли я оплачувала квитки Wizzair (Львів-Берлін), я оплатила картою ПриватБанк у гривні. Сума, що списалася, була лише на 30 грн більше.

Як купити квитки на лоукости дешевше

  1. Літати в будні дні часто дешевше, ніж на вихідні
  2. Купувати авіаквитки не надто заздалегідь: оптимальніше за 2 тижні – 1-2 місяці.
  3. Якщо подорожувати компанією 2-5 людей, то перед покупкою спочатку спробуйте ввести всю кількість людей, а потім по одному. Іноді дешевше купити по одному квитку.
  4. Дешевше літати в низький сезон: квитки у Венецію, Барселону, Лісабон і т.д. влітку часто дорогі, весною-восени в рази дешевше, а погода там тепла у міжсезон.
  5. Якщо потрібен багаж, найчастіше дешевше докупити “Пріоритетну посадку”: в неї входить ручна поклажа на 10 кг розміром 55*40*23 см, а цього цілком достатньо на 1-3 тижні подорожі. Подивіться моє відео “Як літати лише з ручною поклажею”, щоб правильно складати рюкзак та вміщати багато.
    Вартість “Пріоритетної посадки” залежить від аеропорту вильоту: від 5 до 15 євро.
    Мій досвід: на Ryanair на маршруті Марсель-Будапешт моя пріоритетна посадка коштувала 14 євро, а на Wizzair на маршруті Будапешт-Львів — 6 євро.
  6. Іноді зареєстрований багаж на 10 кг коштує дешевше за пріоритетну посадку, перевірте обидві ціни, щоб обрати найдешевше.
    Мій досвід: на маршруті Львів-Берлін мені дешевше було купити зареєстрований багаж на 10 кг, який коштував 255 грн, ніж пріоритетну посадку, ціна якої була 315 грн.
    Зауважте, якщо летіти з пересадкою та між літаками невелика перерва, то краще взяти пріоритетну посадку, щоб не здавати сумку та потім не чекати її на багажній стрічці — при короткій пересадці час важливіший, щоб встигнути на наступний рейс.
  7. Можна взяти одну одиницю зареєстрованого багажу на всю сім’ю/компанію друзів на 20 кг  — це 20-25 євро.
  8. Періодично лоукости роблять розпродажі — орієнтовно акції відбуваються кожні місяць-два, дізнатися дату заздалегідь неможливо. На дні народження компаній та в чорну п’ятницю ціни бувають від 1-5 євро. Зауважте, що кількість акційних квитків обмежена, та часто під час акцій зависають сайти авіакомпаній: купити дешево хочуть всі.
  9. Wizz Air має членський клуб Wizz Discount Club на 1 рік, який надає знижку 10 євро на кожен переліт та 5 євро на зареєстрований багаж. Його вигідно придбати, коли планується від 4 перельотів. Членство діє на двох або п’ять осіб — його вартість 39,99 євро та 79,99 відповідно.
    Мій досвід: я купую членство на рік та при покупці квитків знижка діє на мене та мого чоловіка. Коли ми купуємо на нас двох перший переліт у два боки, наприклад, Львів-Берлін-Львів, то оплата за членство у клубі окупається: знижка по 10 євро на кожному квитку — це 40 євро. Наступний переліт, умовно, Берлін-Рим-Берлін, кожен з нас вже летить зі знижкою по 10 євро.
    Коли Wizzair робить розпродаж, то знижка клуба також діє, тому у цей день можна купити квитки з подвійною знижкою. Крім того, Wizzair часто робить розпродаж спочатку для членів клубу, а вже наступного дня — для всіх користувачів. Тому члени отримують більше наявних квитків та нижчі тарифи.

Де краще купувати квитки на лоукост-авіалінії

  1. На офіційних сайтах лоукостів завжди будуть найдешевші ціни.
  2. Зручно користуватися розділом “Пошук тарифів” на сайтах Wizzair чи Ryanair, щоб знайти найдешевші квитки.
  3. Якщо переліт лоукостами з пересадкою, то найбільш зручно шукати на сайті Kiwi. Його було створено саме для пошуку лоукостів та підбору найдешевших маршрутів для перельотів.
  4. На сайті Kiwi є зручний фільтр, я завжди користуюся ним, щоб знайти дешевші квитки зі зручними пересадками:
  • обрати фіксовані дати або період дат.
  • виключити з аеропортів всі британські, щоб пошуковик не показував перельоти через них.
  • обрати перельоти без пересадок, лише одну або дві (1 пересадка, на мій погляд, найбільш оптимально).
  • поєднати пошук серед авіаліній, потягів та автобусів.
  • отримати посадкові талони автоматично на пошту — Kiwi робить реєстрацію на рейс за вас.
  • отримати гарантію на пересадку: якщо запізниться літак чи не встигнути пройти прикордонний контроль, Kiwi підбере інший рейс. Втім, я рекомендую не купувати квитки на лоукости з пересадкою менше 2-х годин, якщо потрібно пройти прикордонний контроль, адже дійсно можна не встигнути.

Додаткові поради для економії в подорожах

  1. Оформіть карту Монобанк та встановіть кешбек в категорії “Подорожі”: з кожної 1000 грн повертається 30 грн (3%). Це додаткові знижки на будь-які авіаквитки, квитки на потяги, автобуси, житло. Оформіть карту за моїм посиланням та отримайте 50 грн на рахунок.
  2. Зекономте 47$, орендуючи житло по Airbnb – зареєструйтеся за посиланням, знижка буде діяти на перше бронювання.
  3. Booking.com – найбільший сервіс пошуку готелів, гостелів та гестгаусів. Діють знижки -10% від двох бронювань та -15% – від п’яти бронювань.
  4. Оформляйте страховку для подорожей на Hotline.finance: до 20% знижки, онлайн-поліс без комісій агентств (онлайн-поліс діє так само, як паперовий).
  5. Skyscanner.com – найбільший пошуковик авіаперельотів: добре підбирає найкращі варіанти для регулярних рейсів і трошки гірше для лоукостів, коли є пересадки.
  6. TezTele.com  зручна Sim-карта для подорожей: тарифи від 0,002 євро/Мб, оплата лише за трафік без абонплати, працює в 210 країнах світу, доставка по Україні безкоштовно.

Джерело: Блог про подорожі Ані Бурлаки

Читайте також: Як і де знаходити дешеві авіаквитки: поради для бюджетних перельотів

Related posts

Leave a Comment