Ганна Бурлака
Я хочу літати максимально дешево, як тільки можна. Подорожую я часто, протягом року роблю понад 30 перельотів. Тому економити, щоб подорожувати більше, — у моїх інтересах.
Для себе я давно вивела перелік конкретних правил, як та коли купувати авіаквитків. Сьогодні поділюся ними у своєму новому відео та статті.
У відео я показую детально, як купувати авіаквитки, на яких сайтах та коли. У статті — коротко ідеї та поради для економії при плануванні подорожі.
Як планувати подорож, щоб дешево купувати авіаквитки?
Мої особисті підходи, якими я користуюся:
- Якщо мати гнучкі дати, не мати прив’язки до сезону чи днів тижня, то варто передивитися всі дати та обрати найдешевший виліт та повернення. Коли я планую тривалу подорож, то я користуюся саме цим правилом: спочатку шукаю та купую найдешевші квитки на Балі, в Намібію, на Фарери чи в Чилі. А вже потім ми з чоловіком підлаштовуємо під ці дати відпустку/відгули/закриття проєктів.
- Якщо дати фіксовані, наприклад, відпустка у строго визначені дні тижня, то єдиний спосіб зекономити на квитках — купувати заздалегідь.
- Завжди мати пару варіантів, куди хочеться полетіти. Можна зациклитися на тому, що хочеться на Канари. Але з різних причин ціни можуть бути високими: запізно почали шукати квитки або виліт у високий сезон, або період свят/канікул. Так можна сильно переплатити або не змогти дозволити собі квитки через високу ціну. Тому краще шукати, моніторити ціни, наприклад, на Канари та Кіпр і купити те, що дешевше. А наступного разу вже полетіти у друге місце, яке залишилося, плануючи купівлю перельотів завчасно.
Коли купувати авіаквитки, щоб придбати дешевше?
Порада: Якщо планувати подорож заздалегідь, від 3-6 місяців наперед, то часто регулярні авіалінії дешевше лоукостів.
- У регулярних авіаліній купувати за 3-6 місяців.
- У лоукост-авіаліній — від 2-х тижнів до 2-х місяців.
- Ціни завжди вищі влітку, оскільки це — високий сезон та пора відпусток. А також ціни високі на свята, під час канікул в школах (в Європі).
- В низці країн міжсезоння та зима доволі теплі, а ціни на переліт та проживання набагато дешевші: Кіпр, Португалія, Іспанія (особливо Канарські острови), Мальта, Ізраїль.
- Чи правда, що у вівторок ціни дешевше: так і ні. У вівторок відбувається перерахунок курсу валют. Якщо валюта виросла, виростуть і квитки.
Що обрати: лоукости чи регулярні авіалінії?
Відповідь проста – купуємо те, що дешевше, уважно враховуючи наступні умови:
- Треба зважати, скільки потрібно доплатити за ручну поклажу чи багаж у лоукостів. У багатьох лоукостів ручна поклажа на 8-10 кг розміром 55см*40см*20см входить у вартість базового тарифу (Ernest, Pegasus, Vueling, EasyJet, Eurowings, AirAsia та ін.). А ось у найбільш популярних в Україні Wizzair та Ryanair — не входить.
- Треба зважати, в які аеропорти прилітає рейс. Є низка аеропортів, які настільки далеко знаходяться від міста, що трансфер виходить надзвичайно дорогим. Аеропорти, з якими треба бути обережними при плануванні: Лондон Лутон, Меммінген (Мюнхен), Париж Бове, Осло Торп, Стокгольм Скавста, Ейндховен (Амстердам), Барселона Жирона, Франкфурт Хан, Шарлеруа (Брюссель), Дюссельдорф Веце, Венеція Тревізо. Трансфер з таких аеропортів коштує від 14 до 27 євро в один бік. З такими цінами переліт вийде не дуже бюджетним.
- Лоукости найбільш вигідні на короткі відстані, оскільки мають базовий рівень комфорту. До певної міри ми можемо потерпіти переліт на 5-6 годин, наприклад, до Дубая чи на Канари, але без їжі, без води та без відкидного сидіння це дійсно не надто комфортно.
- Якщо купувати переліт з пересадкою лоукостами (наприклад, зі Львова в Осло через Краків на Ryanair), то варто зважити, що за ручну поклажу потрібно буде заплатити на кожному рейсі. Також важливо пам’ятати, що лоукост-авіакомпанії не забезпечують стикування рейсів, тобто вони не чекають на рейс, що запізнюється, та не надають безкоштовно наступний рейс. Якщо запізнитися на пересадку, то відповідальність повністю на пасажирі.
- Лоукости літають не щодня. Якщо мати фіксовані дати, то у потрібні дні тижня може не бути рейсів.
Мапа моїх перельотів (актуально на дату публікації статті) |
Де дешевше купувати квитки лоукост-авіаліній?
- На офіційних сайтах лоукостів завжди будуть найдешевші ціни. Лоукости не співпрацюють з турагентами, тому на інших ресурсах не буває знижок на такі перельоти.
- Якщо мати гнучкі дати, то найзручніше скористатися розділом “Пошук тарифів” на сайтах Wizzair чи Ryanair (у відео я показую, як цим користуватися та як шукати квитки через цей розділ).
- Якщо шукати переліт лоукостами з пересадкою, то ідеально шукати на сайті Kiwi. Його було створено саме для пошуку лоукостів та пошуку найдешевших маршрутів для перельотів. У відео я детально показую, як знайти квитки на Kiwi, як підібрати дати, пересадки та ціни.
- Що важливо, Kiwi дає гарантію на пересадку: якщо запізниться літак чи не встигнути пройти прикордонний контроль, Kiwi підбере інший рейс. Хоча тут я дуже раджу все одно не купувати квитки на лоукости з пересадкою менше 2-х годин, адже дійсно можна не встигнути пройти прикордонників. Навіть якщо Kiwi підбере наступний рейс, настрій все одно буде зіпсовано.
Де дешевше купувати квитки на регулярні авіалінії?
- Тут краще скористатися пошуковиком-агрегатором. Оскільки регулярних авіаліній та їхніх рейсів в рази більше, то агрегатори підбирають найдешевші варіанти серед сотні, а також моніторять ціни від турагентів, які іноді дають власні знижки.
- Найбільш зручними пошуковиками для мене є: Skyscanner та Momondo. Найчастіше я користуюся першим, оскільки там є зручна функція “Найдешевший місяць” та пошук по цілому місяцю, який потрібен. Детально я показала це у відео.
- Коли знайшла квиток на Skyscanner чи Momondo, я додатково перевіряю ціни на сайті авіаліній — може бути дешевше.
- Якщо хтось з агентів (Trip.ua, eDreams, OneTwoTrip, tickets.ua) дає знижку, то купую у них, перед тим перевіривши надійність агента: важливо, щоб рейтинг показника “Точність цін” був високий.
Як знаходити акційні авіаквитки: 250$ в Азію чи 360 євро в Африку?
- Щоб купувати акційні авіаквитки, важливо бути гнучким в датах. Акції часто не передбачувані, тому і дешеві.
- Щороку авіакомпанії, що літають в Азію, роблять великі розпродажі у серпні та вересні. Якщо планувати подорож у Таїланд, Шрі-Ланку, Малайзію, Індонезію на осінь, зиму чи весну, то варто полювати на квитки у серпні-вересні.
- На свій день народження — день заснування авіакомпанії завжди є знижки 30-50%.
- Найчастіше знижки роблять лоукости. Wizzair додатково має власний клуб лояльності Wizzair Discount Club — членство на рік окупається вже з 4-им перельотом та діє на 2-х людей. Коли Wizzair робить розпродаж, то для членів клубу застосовуються дві знижки.
- На Чорну п’ятницю, 8 березня та Великдень також бувають знижки до 30%.
Рекомендую подивитися відео “Як знаходити дешеві авіаквитки” та підписатися на мій YouTube-канал, адже нові корисні та цікаві відео незабаром.
Джерело: Блог про подорожі Ані Бурлаки