Апарат Parker Solar Probe американської космічної агенції підлетів до Сонця ближче, ніж будь-який зонд до цього часу, повідомляє УНІАН. Зонд вже передав на Землю перші дані, зібрані на краю атмосфери нашої зірки.
Як пише The Guardian, ця інформація дає вченим підказки щодо кількох давніх таємниць. Приміром, чому атмосфера Сонця, яку також називають короною, в сотні разів гарячіша, ніж його поверхня. Також тепер дослідникам стало більш зрозуміле походження сонячного вітру.
“Перші три контакти сонячного зонду, які ми наразі провели, були надзвичайними”, – розповів професор фізики Стюарт Бейл з Каліфорнійського університету, який очолив аналіз даних, переданих з інструментів на борту Parker Solar Probe.
“Ми бачимо магнітну структуру корони. Це дозволяє нам дізнатися, що сонячний вітер виникає з невеликих дірок у ній. Ми бачимо імпульсивну активність, великі струмені, які, на нашу думку, пов’язані з виникненням сонячного вітру. І ми також здивовані жорсткістю пилового середовища”, – додав він.
Впродовж наступних шести років апарат завбільшки з автомобіль буде рухатися по ще ближчій до Сонця орбіті. Врешті він пролетить так близько, що технічно “доторкнеться” до зірки. На жаль, Parker Solar Probe не зробить фото Сонця, наблизившись так близько, оскільки його камера просто розплавиться. Однак, зонд збиратиме дані про потоки заряджених частинок у сонячному вітрі.