Відзнаки для учасників екологічного моніторингу Антарктиди

Визначені учасники науково-освітнього проєкту «Вчителі та учні беруть участь в екологічному моніторингу Антарктиди», які найкраще справилися із завданням. Про це повідомляє фб-сторінка НАНЦ.

Проєкт, започаткований Національним антарктичним науковим центром та Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, проводиться вже два роки поспіль і надає змогу учасникам ознайомитись з поведінковими реакціями пінгвінів у гніздових колоніях та отримати досвід роботи в міжнародному науковому дослідженні, долучитися до зусиль світової науки по збереженню живої природи на планеті.

Під час виконання завдання, вихованці еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів) за допомогою вчителів повинні обробити фотографії з фотокамер, встановлених у місцях гніздування пінгвінів на островах (о. Ялур, о. Пітерманн, о. Галіндез  архіпелагу Вільгельма) поблизу української антарктичної станції «Академік Вернадський». Зокрема, визначити дати появи дорослих пінгвінів біля гнізда, копуляції, дати відкладення яєць, дату появи першого пташеняти, другого пташеняти, дату відходу пташенят у «ясла» та занести отримані результати до таблиці Excel. 

Також вони мають підготувати звіт, у якому даються додаткові спостереження, а саме, дата прибуття дорослих пінгвінів у колонію, кількість гнізд на знімку, початок (коли на гнізді лежить доросла особина) і кінець гніздування (коли пташенята зібрались у ясла), кількість відкладених яєць, пташенят, кількість пташенят які досягли «підліткового» віку і зібрались у «ясла» в місцях гніздових колоній на островах. Окрім цього – появу на знімках айсбергів, суден, яхт, птахів інших видів, метеорологічні явища: снігові заметілі, динаміку температури у вигляді графіка (показники температури вказані на знімках в правому верхньому кутку).

Відзначені такі учасники проєкту:

1 місце:
1. Коперська Каріна
2. Ольховенко Максим Костянтинович
3. Федоренко Анна Олегівна

2 місце:
1. Мусійчук Альбіна Михайлівна
2. Надєіна Любов Геннадіївна
3. Різницький Назар Ігоревич

3 місце:
1. Склюєв Тимофій Олегович
2. Мандрик Анастасія Іванівна
3. Мальцева Евеліна Олексіївна

З огляду на діючі карантинні обмеження, свідоцтва від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і відзнаки з автографами учасників 24-ї Української антарктичної експедиції та призи від Національного антарктичного наукового центру будуть надіслані дітям поштою.

Related posts

Leave a Comment