З Антарктиди на фронт

Морський біолог Андрій Зотов досліджував водні середовища як в Україні, так і за її межами, зокрема у складі наукових експедицій на антарктичній станції «Академік Вернадський». Про нього з посиланням на фб-сторінку 28-ї окремої механізованої бригади ім. Лицарів Зимового Походу йдеться у повідомленні на сторінці НАНЦ.

Ветеран війни на Донбасі старший лейтенант Зотов брав участь у боротьбі проти агресії РФ ще у 2014-2015 роках, та попри це, до повномасштабного вторгнення росіян він присвячував своє життя саме науковій діяльності. В експедиціях він також робив чудові фото, які ми не раз публікували у фотогалереї.

This slideshow requires JavaScript.

«У попередні роки я тричі брав участь у сезонних дослідженнях, що тривали протягом антарктичного літа (3-4 місяці). В цей період крига відходить і дозволяє зайнятися вивченням морського середовища. На станції ми досліджували як зміни клімату змінюють антарктичну екосистему, яка першою реагує на ці глобальні виклики», – розповів Андрій.

Саме під час такої експедиції почалась повномасштабна війна РФ проти України. За його словами, тоді вся команда була шокована і пригнічена. Багато хто певний час навіть відмовлявся вірити у те, що відбувалося. Втім, боєць вирішив повернутися до України, аби стати на її захист.

«Я передав свої дослідження іншим колегам, узгодив свої плани з керівництвом станції та домовився з капітаном антарктичної яхти, що мене доставлять до Аргентини, в Ушуаю. Там я дістався до Буенос-Айреса, звідти пролетів океан до Амстердаму, потім рушив до Варшави, до Перемишля і вже тоді дістався до Львова», – згадує Андрій Зотов.

В результаті довгої подорожі йому все ж вдалося дістатися Одеси та вступити до лав 28-ої ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу. Наразі він захищає Україну як командир роти та запевняє, що цю війну неможливо порівняти з війною 2014-го.

«Хоч ми й були тоді в різних “гарячих точках”, але зараз кількість обстрілів та масштаб ліній зіткнення набагато більші. Тепер все серйозніше, ця війна вимагає постійного, швидкого навчання та адаптації до нових умов. Ворог використовую усю свою потужність, але ми обов’язково переможемо», – резюмував Андрій Зотов.

Дивіться також:

“В Антарктиді бувають дні, коли не треба шукати ракурс”

Небанальні фото з борту “Бельгіки”

Related posts

Leave a Comment