10 місць і людей невідомої України – фото

Понад два роки тому волонтери проекту Ukraїner відправились у дослідницьку подорож Україною. У пошуках невідомих місць, локальних героїв і звичаїв експедиція проїхала 90 тисяч кілометрів, 16 історичних регіонів, понад 300 населених пунктів.

А минулого місяця у творчому просторі IZONE в Києві відкрилася фотовиставка, де активісти Ukraїner розповіли про свої відкриття і експонували найкращі світлини з подорожей, повідомляє ВВС.

UkraїnerАЛІНА РУДЯ\UKRAЇNER
Ведмідь з притулку “Домажир”, що існує піді Львовом з 2017 року. Метою цього реабілітаційного центру є допомога та порятунок ведмедів з зоопарків, цирків, готелів та ресторанів.

Ukraїner – це суспільно-культурний проект про людей, які творять країну кожного дня своїми ремеслами і вміннями, а також місця, які частіше за все не потрапляють до путівників.

UkraїnerДМИТРО ОХРІМЕНКО\UKRAЇNER
Фермер Мішель Якобі випасає буйволів на полонині Пересліп у Карпатах. 8 липня 2016 року. Історія Мішеля – унікальна. Мішель приїхав в Україну з Німеччини багато років тому, аби рятувати українську екосистему та традиції скотарства. Він почав розводити на Закарпатті буйволів, яких люди вже встигли замінити на більш зручних корів і сільськогосподарську техніку.

До проекту Ukraїner входять близько двох сотень волонтерів, які мандрують, фіксують, обробляють, перекладають, описують, досліджують Україну.

UkraїnerСЕРГІЙ КОРОВАЙНИЙ\UKRAЇNER
Художник і скульптор Валерій Єрмаков на подвір’ї свого будинку в селі Панасівка на Полтавщині, 9 листопада 2016 року. Дядько Валерій живе на хуторі, який називає своїм раєм. Тут – тільки він і ще 19 односельчан. Чоловік не знає власної адреси, але його хату одразу помітно: навколо неї стоять його чудернацькі скульптури – боги і міфічні створіння. Він ніколи не виїжджав за межі України і волонтери Ukraїner зібрали кошти й організували йому подорож до Греції, про яку він завжди мріяв.

UkraїnerТАРАС КОВАЛЬЧУК\UKRAЇNER
Бортництво – стародавній спосіб розведення бджіл, який в Україні зберігся тільки на Поліссі. Ця професія в багатьох джерелах вважається зниклою або втраченою ще в XVIII-XIX століттях. Та це зовсім не так – бортники або пасічники, що збирають дикий мед, існують і дотепер. На фото – Сергій Жила із села Селезівка на Поліссі лізе до борті із бджолами, аби видобути мед, 23 квітня 2017 року.

UkraїnerПАВЛО ПАШКО\UKRAЇNER
Вид із коптера на отару овець, що пасеться біля старого літака в музеї радянського минулого села Фрумушика-Нова на Одещині, 24 травня 2017 року.

UkraїnerОЛЕКСІЙ КАРПОВИЧ\UKRAЇNER
Скульптор Олексій Альошкін, село Букатинка на Поділлі, 1 серпня 2017 року. Разом із дружиною Людмилою Альошкіною він крок за кроком перетворює селище Букатинка на музей і місце, куди за новими враженнями з’їжджаються люди, зацікавлені в історії та мистецтві.

UkraїnerАЛІНА КОНДРАТЕНКО\UKRAЇNER
Чоловік веде пару наречених перед початком шлюбної церемонії в селищі Верховина Івано-Франківської області, 24 вересня 2017 року.

UkraїnerОЛЕКСАНДР ХОМЕНКО\UKRAЇNER
Люди, вбрані в традиційний ромський одяг, відзначають свято Маланки в селищі Красноїльськ на Буковині, 14 січня 2018 року. Красноїльська Маланка унікальна тим, що тут не тільки зберегли, але і розвинули унікальні місцеві традиції зустрічі Нового року.

UkraїnerПАВЛО ПАШКО\UKRAЇNER
Вид на острів Джарилгач у Чорному морі, 25 квітня 2018 року. Це найбільший ненаселений острів в Україні, розташований у Каркінітській затоці за 7 кілометрів від Чорного моря.

UkraїnerАРТЕМ ГАЛКІН\UKRAЇNER
Горюнка Лукерія Кошелева на подвір’ї своєї хати у селищі Нова Слобода на Слобожанщині, 10 вересня 2018 року. Горюни – автохтонне населення Сумської області, субетнос, який сформувався в цих краях у XVI столітті.

Джерело: ВВС.

Related posts

Leave a Comment