Антарктичний рекорд. Досягнення і поразка цього сезону

Рекорд встановлено!

Ми вже розповідали про американця Коліна О’Бреді, який вирішив поставити світовий рекорд, який не давався ще нікому: одинаком пішки перетнути Антарктиду від узбережжя до узбережжя через Південний полюс.

Його подорож розпочалася 4 листопада на шельфовому льодовику Росса і фінішувала 26 грудня на шельфовому льодовику Фільхнера. Отже, перехід довжиною півтори тисячі кілометрів в екстремальних умовах власними силами Колін О’Бреді здійснив за 54 дні.

Шлях від його останнього привалу до кінця континенту становив 130 кілометрів, які мандрівник подолав за 32 години. «Я дуже втомлений. Я виснажений, але я роблю щоденний прогрес», — сказав О’Бреді в коментарі ВВС на 47-й день своєї подорожі.

О’Бреді пройшов той шлях, який два роки тому розпочав колишній британський військовий, однак загинув в екстремальних умовах, додає ВВС.

«І хоча останні 32 години були одними з найважчих у моєму житті, вони насправді стали одними з кращих моментів, які у мене коли-небудь були. Увесь час я був занурений у себе, сфокусований на кінцевій меті, що дозволяло мені зробити висновки та уроки від цієї подорожі. Я пишу це у примарі, бо я ще досі не спав», — поділився враженнями О’Бреді.

Місія припинена

Натомість інша експедиція, про яку ми також повідомляли, і яка також мала не меті перетнути Антарктиду, зазнала невдачі.

Подружжя з Нідерландів Едвін та Лейзбет тер Велде планували у грудні 2018 року проїхати усю Антарктиду, на авто з переробленого пластику. Вони хотіли встановити рекорд, підкоривши Південний полюс за допомогою лише “чистих” технологій.

Проект Солар Вояджер мав довести, що транспортний засіб на сонячних батареях може не тільки їхати Антарктидою, але й забезпечувати достатньо енергії для інших потреб екіпажу.

Однак амбітна місія була припинена через погані погодні умови, повідомляє ВВС.

 

Related posts

Leave a Comment