Автостопом до Антарктиди

Нещодавно львів’янин Андрій Мочурад повернувся зі станції “Академік Вернадський” в Антарктиді, де пробув два місяці. Добирався на крижаний материк він автостопом та попутними кораблями з Аргентини. А все для того, щоб зняти перший документальний фільм про роботу українських полярників. Про це розповідає телеканал новини «24».

Щоб дістатися Антарктиди автостопом, львів’янину знадобилося майже місяць часу й понад п’ять тисяч доларів.

Зупинився він в українських полярників на станції “Академік Вернадський” і два місяці спостерігав за їхнім життям та роботою.

Допомагав журналісту під час зйомок Віктор-Микола Гаврилюк. Фільмували без сценарію, жоден з епізодів не є вигадкою. За словами Андрія, деколи було весело й цікаво, а інколи – й справді страшно.

“Леопард підпливав до човна. Щоб ви розуміли – це тварюка розміром у чотири метри, яка може прокусити човен. А ти посеред льодів, серед холодної води, яка може мати температуру до мінус двох”, – розповів відчайдух. У фільмі Андрій покаже те, що для полярників буденність, а для глядачів може стати відкриттям.

Окрім фільму, журналіст хоче видати також і книжку. У ній він опише те, як добирався, і розповість про всі пригоди на шляху до мети.

Андрій привіз 60 годин чорнового відео. Прем’єру стрічки планує не швидше, ніж у 2020 році. А от книгу хоче видати раніше й потрапити до національного рекорду – як перший українець, який дістався Антарктиди автостопом.

Related posts

Leave a Comment