Безкоштовний транспорт у країнах ЄС для біженців з України

Багато перевізників у країнах ЄС надають можливість українцям, що тікають від війни скористатися транспортом безкоштовно. Як повідомляє сайт Lowcost Avia, зараз безкоштовний проїзд для українців є у більшості країн Європи.

Також знижки надають авіакомпанії: безкоштовні квитки Wizz Air, квитки зі знижками від Finnair та LOT.

Інформація про безкоштовний транспорт у країнах Європи для біженців:

🇦🇹 Австрія

Українські біженці, подорожуючи по території Австрії, можуть пересуватися потягами безкоштовно. Достатньо показати український паспорт.

Напрямки австрійської залізниці

🇧🇪 Бельгія

Бельгійська залізниця SNCB надає право безкоштовного проїзду на потягах SNCB до будь-якого пункту призначення у Бельгії, а також за межі Бельгії.

Для безкоштовного проїзду на потягах внутрішнього повідомлення, а також міжнародного (нешвидкісного) сполучення, вам знадобиться пред’явити при контролі ваш квиток “Helpukraine”, отриманий на території Німеччини, а також ваш український закордонний паспорт або ID- карту. Безкоштовний проїзд надається в течії терміну дії вашого квитка “Helpukraine”

Для безкоштовного проїзду на швидкісних потягах TGV і Thalys прохання звернутися в міжнародні каси SNCB для отримання спеціального квитка.

Для безкоштовного проїзду на швидкісних потягах Eurostar прохання звернутися до персоналу терміналу Channel Terminal на вокзалі Brussels – Midi.

Детальніше: belgiantrain.be/en/news/ticket-help-ukraine

🇧🇬 Болгарія

З 2 березня Болгарська державна залізниця (BDZ) забезпечить безкоштовне перевезення громадян, які прибувають з України залізницею до Болгарії. Для цього кожен, хто прибув з України, може отримати проїзний квиток на потяг за бажаним маршрутом, пред’явивши звичайний документ, що посвідчує особу, з яким він перетнув кордон, у квиткових касах чи працівникам поїзда

Детальніше: bdz.bg

🇬🇧 Велика Британія

Eurostar: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою від будь-якої станції чи зупинки Eurostar в Європі до станції London St Pancras International.

Детальніше

🇩🇰 Данія

Українці можуть подорожувати безкоштовно з DSB 🚄

У зв’язку з ситуацією в Україні ми уклали угоду з Міністерством транспорту про те, що всі українські біженці можуть безкоштовно подорожувати нашими потягами за наявності паспорту, водійських прав та інших документів, що підтверджують, що вони проживають в Україні.

Повідомлення: twitter.com/omDSB/status/1498241530192146433

🇮🇹 Італія

MarinoBus: безкоштовне переміщення всіма автобусами за українським паспортом або ID-карткою.

Повідомлення про MarinoBus

🇪🇸 Іспанія

Renfe and Renfe-SNCF: безкоштовне переміщення з та до Франції та Іспанії, а також в межах Іспанії всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою.

Детальніше

🇳🇱 Нідерланди

Національна організація провайдерів громадського транспорту OV-NL повідомила, що кожен, хто пред’являє український паспорт або посвідчення особи, може отримати безкоштовний доступ до послуг.

Деталі

Для людей з України, які бажають подорожувати далі в Нідерланди: ви можете отримати безкоштовний денний квиток на будь-якій касі квитків та обслуговування NS за пред’явленням ваших українських посвідчень та квитка на потяг у Німеччині, Бельгії, Франції чи Австрії не старше 24 годин.

Щоб отримати додаткову інформацію про подорожі до Нідерландів та перебування в Нідерландах, відвідайте веб-сайт IND чи COA.

Детальніше

🇩🇪 Німеччина

Bahn полегшує біженцям з України поїздку до Німеччини – плануються спеціальні потяги

Маючи при собі український (закордонний) паспорт чи ID-картку, ви маєте можливість безкоштовного проїзду в поїздах до Берліну, Дрездену, Нюрнбергу та Мюнхену; наявність квитка за цими маршрутами не потрібна.

Але якщо ви плануєте їхати далі від вище вказаних міст, то вам необхідно звернутися в Центр подорожуючих німецької залізниці «DB Reisezentrum» чи в представницьку агенцію компанії «DB» та отримати безкоштовний квиток з позначкою „helpukraine“ («допомогадляукраїни»). Квиток дає право на проїзд у вагонах 2-го класу

Детальніше

Для Берліну і регіону Бранденбург, є безкоштовні перевезення (трамвай, метро, поїзди) для українців з 01.03 по 31.03.

Детальніше

🇵🇱 Польща

PKP, FlixBus, RegioJet та інші перевізники. Детальніше у попередній статті.

🇷🇴 Румунія

Корисна інформація по Румунії

Як отримати безкоштовний квиток?

На підставі документів, що посвідчують особу, що засвідчують в’їзд на територію Румунії, ви можете отримати безкоштовний «Квиток допомоги Україні», дійсний для поїздів 2-го класу Regio та Interregio, в тому числі з резервуванням місця для резервування поїздів.

Як отримати «квиток Help Ukraine»?

Ви можете отримати безкоштовні проїзні квитки у касах на вокзалах і туристичних агенціях CFR Călători.

Детальніше

FlixBus надає безкоштовні квитки з Сучави та Тулча

🇸🇰 Словаччина

LeoExpress, ZSSK та інші. Детальніше у попередній статті.

🇭🇺 Угорщина

MÁV-Start: Громадяни України можуть безкоштовно користуватися поїздами по усій території Угорщини. Скориставшись безкоштовним квитком солідарності поїздку можна розпочати на будь-якій станції, для цього необхідно вказати місце куди прямуєте та засвідчити українське громадянство внутрішнім або закордонним паспортом. Квиток солідарності дає право користуватися вагонами виключно 2-го класу, додаткову оплату навіть на швидких потягах здійснювати не потрібно.

Повідомлення

🇫🇮 Фінляндія

VR: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою.

OnniBus: безкоштовне переміщення всіма автобусами за українським паспортом або ID-карткою.

Детальніше: vrgroup.fi/en/vrgroup/news/vr-groups-actions-due-to-russian-attack-on-ukraine–010320221735/

🇫🇷 Франція

SNCF: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою або з квитком «helpukraine» , який можна отримати у DB Reisezentrum (центрах подорожей DB) на будь-якій залізничній станції.

Транскордонні перевізники: біженці можуть переміщуватися безкоштовно за українським паспортом або ID-карткою з Франції до Бельгії (Thalys), Англії (необхідна віза) (Eurostar), Швейцарії (TGV Lyria), Німеччини (Deutsche Bahn), Італії (TGV) та Іспанії (Renfe-SNCF).

Можливий безкоштовний проїзд всіма автобусами TER у Франції.

🇨🇿 Чехія

PKP: безкоштовне переміщення всіма потягами PKP за українським паспортом або ID-карткою.

RegioJet: безкоштовні потяги з Києва до Львова. Безкоштовні нічні потяги від Перемишля (Польща) до Праги із зупинками в Остраві, Оломоуці та Пардубіце.

České dráhy: безкоштовне переміщення всіма потягами CD за українським паспортом або ID-карткою.

Надзвичайні тарифні заходи Чеської залізниці для громадян України. ČD дозволить громадянам України, які зараз поспішають на батьківщину (наприклад, у зв’язку з загальною мобілізацією) або навпаки переїжджають з України в безпечне місце, безкоштовний проїзд у всіх поїздах, у тому числі в поїздах з обов’язковим бронюванням.

З 24 лютого 2022 року до подальшого повідомлення пасажири, які можуть пред’явити український паспорт або ID-картку, можуть безкоштовно подорожувати всіма поїздами Чеської залізниці по всій Чеській Республіці.

Детальніше: cd.cz/info/aktuality/-36306/

🇨🇭 Швейцарія

Весь публічний транспорт у Швейцарії безкоштовний для власників українських паспортів або ID-карток.

TGV LYRIA: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою.

SBB CFF FFS: безкоштовне переміщення всіма потягами за українським паспортом або ID-карткою.

🇸🇪 Швеція та 🇳🇴 Норвегія

Також українці повідомляють, що вдалося безкоштовно скористатися транспортом в Швеції і Норвегії, хоча офіційних повідомлень нараз знайти не вдається.

Джерело: Lowcost Avia

Related posts

Leave a Comment