Черговий загін сезонної експедиції вирушив до Антарктиди

На антарктичну станцію “Академік Вернадський” вирушив черговий загін сезонної експедиції, який складається з 11 спеціалістів: 7 вчених і 4 інженерів. Учора, 4 лютого вони вилетіли з України до Чилі, інформує фб-сторінка НАНЦ.

У команду науковців входять біолог Артем Джулай, фахівець зі зйомок антарктичної рослинності дроном Юрій Шепета, гідрохімік Олександр Яровий, метеорологиня Анастасія Чигарева, геолог Сергій Кадурін, магнітометрист Юрій Сумароков та геофізик Олександр Колосков.

До команди інженерів долучилися зимівники майбутньої 27-ї УАЕ: дизеліст Юрій Лишенко та механік Максим Білоус, адже саме цього сезону планується замінити старі дизельні двигуни на нові, а це завдання вимагає співпраці багатьох спеціалістів.

Також у складі технічної команди працюватиме фахівець компанії «Schneider Electric Україна» Ігор Пономарьов, який має підключити шафи керування, автоматику та електроніку нових дизель-генераторів. Крім того, Ігор буде залучений до монтажу системи заземлення для головної будівлі станції та приміщення дизельної.

Четвертий член інженерної групи – висококваліфікований сантехнік Андрій Кривцун. Він долучиться до робіт з повної заміни трубопроводів системи прісного та солоного водопостачання та системи опалення головної будівлі станції, які не мінялись ще з 1970-х, тобто коли станція належала Великій Британії. Водночас будуть замінені радіатори опалення та автоматика терморегулювання. Групі під керівництвом Андрія належить виконати великий обсяг підготовчих робіт до того, як станції дістанеться наш криголам “Ноосфера”, адже саме на його борту в Антарктику зараз прямують необхідні матеріали.

Планується, що сезонна експедиція працюватиме на станції «Академік Вернадський» упродовж кількох місяців. Побажаємо її учасникам легкої дороги і успішної роботи!


Читайте також:

На станцію «Академік Вернадський» прибув перший загін сезонної експедиції

Related posts

Leave a Comment