Харківський мандрівник повернувся з навколосвітньої подорожі україномовним

Днями з навколосвітньої подорожі повернувся мандрівник, відомий блогер, бренд-посол України Артемій Сурін.

Про це йдеться у повідомленні Артемія Суріна на сторінці у Facebook, передає ХарківTimes.

Харків’янин став першим українцем, який здійснив навколосвітню подорож за канонами Лондонської королівської географічної спілки. Відповідно до вимог, Сурін побував на усіх континентах, включаючи Антарктиду, відвідав 40 країн та перетнув три океани, усі меридіани й часові пояси, двічі перетнув екватор і досяг найвіддаленішого від будь-якого континенту чи країни острова Піткерн у Тихому океані. При цьому мандрівник жодного разу не скористався літаком.

Карта подорожі

Його подорож тривала 280 днів. З власної ініціативи харків’янин популяризував імідж України у світі.

На своїй сторінці у соцмережі мандрівник заявив, що переходить на українську мову:

«Рішення, до якого я прийшов саме у навколосвітці. Я вирішив почати спілкуватися Українською, рідною мовою. Чому це роблю? Тому, що коли по світу розповідав про Україну, яка чудова наша країна, люди на багатьох континентах питали мене: «А яка в вас мова, ви маєте власну»? – Так, це Українська! Дуже красива одна з мелодійніших в світі! – А якою ти спілкуєшся? – Іншою. – Чому? Я починав розповідати, що народився та жив перші 25 років у Харкові, де все оточення розмовляло російською. Казав це, а всередині розумів, що це і звучить дивно, а по суті – просто незрозумілий дисонанс».

Також харків’янин признався, що коли наближався до України, лишалося лише перетнути Чорне море, то його просто накрили почуття.

«Після 9 місяців, 100 000 км шляху зрозумів, ЩО для тебе значить країна, в якій ти народився, живеш, де живуть твої кохані люди, і з якими пов’язано все твоє життя та майбутнє. Тому прийняв це рішення», – пише Артемій.

Мандрівник заявив, що буде розвивати свою українську мову і що ніколи не пізно змінюватися.

Не обійшлося й без небезпечних пригод. Як раніше повідомляв Харків Timesв Ірані харків’янина затримали за «шпигунство». Мандрівника та автора відеоблогу про навколосвітню подорож Артемія Суріна заарештували в іранському місті Ардакан через використання дрона.

Мандрівнику вдалося зв’язатися з консулом України, але потім його привезли до поліцейського відділку, забрали дрон і паспорт. Після допиту уже на наступний день призначили розгляд його справи в суді. Суддя звинуватив його у шпигунстві і прийняв рішення про арешт.

Через якийсь час Суріна разом з його місцевим водієм відправили на допит у Корпусі вартових Ісламської революції. Там переглядали відзняте відео мандрівника, сторінки в соцмережі блогера про його навколосвітню подорож, статті на ноутбуці. Після цього представник Корпусу прийняв рішення закрити справу, не побачивши нічого підозрілого. Перед мандрівником вибачилися, пригостили кебабом, хлібом та напоєм і відпустили.

Згодом працівники українського посольства на дипломатичному авто практично евакуювали харків’янина Артемія Суріна з території Ірану до кордону з Азербайджаном.

Більше – в інтерв’ю Артемія Суріна газеті “День”.

Related posts

Leave a Comment